Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

Głos św. Antoniego - gazetka parafialna

glos ilustracja

Pobierz "Głos św. Antoniego" w formacie .pdf

2013 2014 2015
I I I
II II II
III III III
IV IV IV
V V V
VI VI VI
VII-VIII VII-VIII VII-VIII
IX IX  
X X  
XI XI  
XII XII  

      Głos św. Antoniego jest miesięcznikiem parafialnym, powstałym z inicjatywy ówczesnego prezesa Oddziału Akcji Katolickiej - Mariana Klina przy współpracy Zbigniewa Wdowiaka oraz dzięki dużej życzliwości i aprobacie śp. ks. Proboszcza Stanisława Roga.

     Pierwszy numer ukazał się w grudniu 1997 roku, w 11. roku istnienia parafii. Metropolita Lubelski Józef Życiński udzielił błogosławieństwa dla redakcji i jej planów. Również ks. Proboszcz skierował kilka życzliwych słów. Pierwszym redaktorem naczelnym był przez pół roku Stanisław Gaszyński.

     Od czerwca 1998 roku do sierpnia 1999 roku pismo było wydawane przez zespół redakcyjny pod kierunkiem Mariana Klina i Zbigniewa Wdowiaka. Składem komputerowym i drukiem zajmowali się Teresa i Waldemar Gągołowie.

     Od września 1999 roku do chwili obecnej pismo ukazuje pod redakcją Ewy i Tomasza Kamińskich, którzy również zajmują się składem komputerowym oraz kolportażem przez dwie niedziele, dzięki czemu mają też kontakt z Czytelnikami. Radę programową tworzą: ks. Marek Urban, ks. prałat Marian Matusik i ks. Mariusz Salach.

     Stali współpracownicy: ks. prof. Marek Dziewiecki, Kazimiera Flis, Janina Swół, Roman Wołczyk, Monika Piechnik.

     Wieloletnim współpracownikiem, niemalże od samego początku, był śp. profesor Mieczysław Wieliczko, który nieoczekiwanie odszedł do Pana 20 sierpnia 2009 r. Profesor tematy swoich tekstów opierał na bogatej ikonografii naszego kościoła, której był współtwórcą, przy życzliwej akceptacji ks. Proboszcza Stanisława Roga.

     Gazetka drukowana jest w wydawnictwie Polihymnia przy przyjaznej współpracy.

     Głos św. Antoniego jest zapisem bieżących wydarzeń z życia parafii. Pełni rolę nie tylko rejestracyjno-informacyjną, ale również ewangelizacyjną i formacyjną.

     Czasopismo wpisało się trwale w historię parafii. W listopadzie 2014 roku ukazał się 200 numer czasopisma.

     Kilkakrotnie z okazji różnych ważnych wydarzeń ukazywały się wydania specjalne miesięcznika.

     Z okazji 50. rocznicy święceń kapłańskich Jana Pawła II ukazało się specjalne wydanie poświęcone Ojcu Świętemu, przekazane papieżowi drogą korespondencyjną. Wydanie specjalne ukazało się też w 2005 r., dwa tygodnie po odejściu 2. kwietnia Jana Pawła II do Pana, następne - po wyborze papieża Benedykta XVI oraz po jego abdykacji w lutym 2013 r., a także tuż po wyborze na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Te wydania również zostały wysłane do Watykanu. Za wszystkie przesyłki otrzymaliśmy podziękowania.

     Z okazji nawiedzenia parafii przez Matkę Bożą w Jej Jasnogórskim Wizerunku został wydany numer specjalny, cały w kolorze. Jubileusze kapłańskie takie jak – 35 - lecie święceń ks. Proboszcza Stanisława Roga w czerwcu 2010 r. i 50 - lecie święceń ks. Infułata Józefa Szczypy w czerwcu 2013 roku były też okazją do szczególnego ich uczczenia w naszych miesięcznikach. Wydanie specjalne ukazało się również w marcu 2011 r., gdy 10 lutego nagle odszedł do Domu Ojca Metropolita Lubelski Józef Życiński.

     Pamiętny dla wszystkich pozostanie 11 maja 2015 r. Był to poniedziałek. O godzinie 5.15 odszedł po ciężkiej chorobie do Domu Ojca nasz kochany Proboszcz ks. Stanisław Róg. Czerwcowe wydanie specjalne Głosu św. Antoniego 2015 r. liczyło 32 strony i prawie całkowicie było poświęcone Jego Osobie. Dołączone było też zdjęcie portretowe formatu A4 tego wspaniałego Pasterza, troskliwego Ojca całej naszej społeczności.
W tym wydaniu znalazła się już radosna wiadomość o mianowaniu 22 maja 2015 r. przez Metropolitę Lubelskiego Stanisława Budzika na Proboszcza naszej parafii ks. Marka Urbana. Zamieszczone zostało również Jego piękne świadectwo.

     W dniu parafialnego odpustu św. Antoniego Padewskiego 13 czerwca 2015 r. został uroczyście wprowadzony nowy Proboszcz ks. Marek Urban, o czym obszernie napisaliśmy w wakacyjnym wydaniu Głosu św. Antoniego.

     Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy. Kontakt przez kancelarię parafialną, kiosk parafialny, bezpośrednio z redakcją oraz pocztą elektroniczną - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ewa i Tomasz Kamińscy

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.