II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 16 marca 2025r.

  1. Dziękujemy za dzisiejszą posługę głoszenia słowa Bożego ks. kan. Jerzemu Ćwikowi – sędziemu Sądu Metropolitalnego w Lublinie.
  2. Jak w każdą III niedzielę miesiąca zapraszamy dziś na godz. 19.00 na spotkanie modlitewne pod nazwą CZAS CHWAŁY. Włączymy w modlitwę przed Najśw. Sakramentem intencje, które powierzamy 16. dnia miesiąca.
  3. W poniedziałek (17.03) o godz. 19.00 w s. ŚDM spotkanie będą mieli szafarze nadzwyczajni Komunii Świętej.
  4. W środę (19.03) obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Od tego dnia na Mszach Św. o godz. 18.00 włączymy się w Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Zapraszamy też do włączenia się w dniach 19-25.03.br. na organizowany po raz kolejny w naszej parafii NIEUSTAJĄCY RÓŻANIEC – sztafetę indywidualnej modlitwy różańcowej podejmowanej w domu lub w kościele (kiedy jest otwarty) w intencji o przyjęcie i poszanowanie każdego ludzkiego życia. Zeszyt z zapisami na poszczególne godziny modlitwy znajdziemy w kaplicy adoracji.
  5. W piątek (21.03) szczególną formę Drogi Krzyżowej będziemy przeżywali o godz. 19.00. Będziemy się modlić ze słowem, muzyką i światłem przygotowanymi przez zespół PANDAMUSIC. Zespół od kilkunastu lat gra muzykę z przesłaniem. Zapraszamy do wspólnego przeżycia Drogi Krzyżowej z podtytułem „Po Twoich śladach”. Zachowujemy pozostałe godziny dróg krzyżowych.
  6. W sobotę (22.03) członków Żywego Różańca zapraszamy w godz. 10.00-14.30 na wielkopostny dzień skupienia, o godz. 12.00 będzie Msza św.
  7. Naszym młodszym lektorom gratulujemy zajęcia wczoraj II miejsca w Turnieju Dekanalnym Archidiecezji Lubelskiej LSO w Halowej Piłce Nożnej.
  8. Żłobek nr 2 przy ul. Okrzei 11 zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się 29.03.2025r. w godz. 10.00-13.00. Więcej szczegółów na plakacie  w gablocie.
  9. Bóg zapłać za ofiary przekazane w ostatnich dniach na remonty budynków parafialnych: KR Św. Józefa – 350zł, uczestnicy wyjazdu na Misterium Męki Pańskiej w Krakowie -200zł, bezimiennie –50zł i 100zł. Bóg zapłać również za składane ofiary do skarbony w kaplicy na kwiaty i światło do Grobu Pańskiego. W skarbonkach w drzwiach głównych zbierane są ofiary w ramach JAŁMUŻNY WIELKOPOSTNEJ CARITAS, przy wyjściu zaś z kościoła możemy dziś wesprzeć KRAJOWY FUNDUSZ MISYJNY.
  10. Prosimy o zainteresowanie się prasą katolicką: w kiosku parafialnym są m.in. tygodniki  „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz nasz parafialny miesięcznik „Głos Św. Antoniego”.
  11. W minionym tygodniu odszedł z naszej parafii do wieczności:

+ Marian-Wiesław TWARDOWSKI, lat 79 zamieszkały przy ul. Niepodległości 7A.