X NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 czerwca 2024r.

 1. W ostatnim tygodniu ogłoszone zostały zmiany personalne w archidiecezji lubelskiej. W ich wyniku ks. Marcin Wójtowicz zmienia status w naszej parafii przechodząc z funkcji wikariusza na rezydenta z ukierunkowaniem do nauczania religii w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II w Lublinie. Naszym nowym wikariuszem będzie ks. Andrzej Boryc, dotychczasowy wikariusz z parafii pw. MB Różańcowej w Lublinie. Zamieszka też na naszej plebanii jako rezydent ks. Szymon Majewski skierowany na studia z zakresu teologii duchowości.
 2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 3. O godz. 19.00 w sali ŚDM będzie dziś spotkanie dla osób, które mogą się włączyć w działania związane z pomocą w organizacji naszego Festynu Parafialnego. O godz. 20.00 będzie też nabożeństwo czerwcowe przy figurze Pana Jezusa przy ul. Trześniowskiej.
 4. Od poniedziałku (10.06) rozpoczniemy REKOLEKCJE ANTONIAŃSKIE – czas przygotowania do naszej uroczystości odpustowej. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Marian Pokrywka. Niektóre z Mszy rekolekcyjnych mają wyjątkowy charakter z racji omadlanej grupy, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami i uczestnictwa. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Pamiętajmy też o osobistym przygotowaniu się do uroczystości odpustowej przez spowiedź.
 5. Znakami od lat towarzyszącymi odpustowi i związanymi ze św. Antonim są białe lilie i chleby. Poświęcone chleby można będzie nabywać przed kościołem od dzisiaj, składane z tej okazji dobrowolne ofiary są przeznaczone na fundusz dla potrzebujących. Dziękujemy Grupie Charytatywnej za troskę o nich w naszej parafii.
 6. We czwartek (13.06) obchodzić będziemy Uroczystość ku czci naszego Patrona św. Antoniego Padewskiego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 oraz o godz. 18.00. Na głównej Mszy św. o godz. 18.00 będą się z nami modlili księża Rodacy, którzy 25 lat temu otrzymali w naszym kościele święcenia kapłańskie. Po Mszy św. wyjdziemy z procesją eucharystyczną. O godz. 17.00 będzie w kościele nabożeństwo fatimskie i litania do Najśw. Serca Pana Jezusa.
 7. W niedzielę za tydzień (16.06) nabożeństwo czerwcowe będzie wyjątkowo o godz. 11.30. Od godz. 15.00 zapraszamy na Parafialny Festyn. Rozpoczniemy go w Dolnym Kościele. Wspólna modlitwa, występy zespołów, strefa młodych, loteria i inne atrakcje czekają na uczestników. Ostatnim punktem będzie po Mszy św. o godz. 18.00 CZAS CHWAŁY. Zapraszamy do udziału. Już na starcie dziękujemy wszystkich darczyńcom i zaangażowanym w przygotowywane przedsięwzięcie.
 8. Archidiecezjalne Studium Organistowskie w Lublinie, przygotowujące do posługi organisty kościelnego, ogłasza nabór kandydatów na pierwszy rok.
 9.  Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej zaprasza na I Archidiecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn, która odbędzie się w dniu 22 czerwca 2024 r. Przeżywana będzie w przeddzień Dnia Ojca pod hasłem „Jestem w Kościele. Mężczyzna – powołanie i misja”. Początek godz. 9.30.
 10. Bóg zapłać za ofiary na remonty budynków parafialnych: uczestnicy pielgrzymki Żywego Różańca do Częstochowy -400zł, KR św. Jadwigi Królowej – 430zł, bezimiennie –2x100zł, 200zł, 300zł, 500zł i 1000zł, na konto -630zł.
 11. W kiosku parafialnym znajdziemy prasę katolicką, m.in. nowe numery tygodników „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy również do sięgnięcia po czerwcowy numer „Głosu Św. Antoniego”, który jest do nabycia przy wyjściu z kościoła – a w nim m.in. szczegóły dot. rekolekcji antoniańskich, odpustu i Festynu Parafialnego.
 12.  Grupa Misyjna zaprasza przed drzwiami kościoła na okolicznościowy kiermasz misyjny.
 13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

            + Helena MAREK, lat 73  zam. przy ul. Daszyńskiego 19.