UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 26 maja 2024r.

 1. Dzisiaj kolejny raz ulicami Lublina przejdzie Marsz dla życia i rodziny. Rozpocznie się Mszą Świętą w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 15.00. Potem ok g. 16.00 nastąpi przejście ulicami miasta do Ogrodu Saskiego, gdzie będzie miał miejsce piknik rodzinny. Bardzo gorąco zapraszamy naszych parafian do udziału w tym wydarzeniu. Hasłem Marszu w Dniu Matki są słowa: „Dziękuję, że mnie urodziłaś”.
 2. Też dzisiaj zapraszamy na dodatkowe nabożeństwo majowe o godz. 20.00 przy kapliczce MB z Lourdes (ul. Tumidajskiego 18a).
 3. We wtorek (28.05) ks. Marcin Wójtowicz będzie przeżywał 19. r. święceń kapłańskich, w czwartek (30.05) bp Artur Miziński – 20. r. święceń biskupich, w sobotę (1.06) ks. Marcin Rejak – 11. r. święceń kapłańskich, włączmy ich do naszych modlitw. Ks. Marcina Wójtowicza w najbliższych dniach czeka poważna operacja, prosimy również modlitwę w tej intencji.
 4. We czwartek (30 maja) przeżywać będziemy Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy tradycyjną trasą procesja Eucharystyczna. Na zakończenie procesji ok. godz. 11.30 będzie w kościele Msza św. w intencji parafian, zwłaszcza wszystkich zaangażowanych w przygotowanie ołtarzy i procesji oraz naszych gości. Dziękujemy odpowiedzialnym za poszczególne ołtarze za gotowość ich przygotowania, jest jednak potrzeba powiększyć grono osób do pomocy przy ich przygotowywaniu, w zakrystii jest lista, na której można zadeklarować swój udział w pomocy i o to bardzo prosimy. W kaplicy i przy ambonie w kościele znajdziemy skarbony, gdzie zbieramy ofiary na dekorację ołtarzy, dziękujemy tym, którzy już wsparli ten fundusz. Potrzebujemy też potwierdzenia osób, które mogą nieść feretrony i chorągwie, prosimy zwłaszcza o podjęcie tego przez nasze grupy parafialne – stąd prosimy o zgłoszenie się takich osób w zakrystii do wtorku (28.05). Dla podkreślenia uroczystości prosimy tradycyjnie o udekorowanie balkonów i okien naszych mieszkań.
 5. W czasie oktawy Bożego Ciała od piątku (31.05) nabożeństwa majowe i czerwcowe o godz. 17.30 połączone będą z procesją eucharystyczną.
 6. W piątek (31.05) obchodzić będziemy liturgiczne święto Nawiedzenia NMP. Kończy się miesiąc dedykowany Maryi. Dziękujemy za udział w nabożeństwach majowych i śpiew godzinek. W  ostatni piątek miesiąca po Mszy św. wieczornej zapraszamy z Grupą Misyjną na Różaniec do Siedmiu Boleści Najświętszej Dziewicy Maryi.
 7. W sobotę (1.06), z racji pierwszej w miesiącu, zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00 na dodatkową adorację Najśw. Sakramentu do godz. 21.00, którą rozpoczniemy czuwaniem pierwszosobotnim. Tego dnia o godz. 17.30 rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.
 8. Za tydzień w niedzielę (2.06) zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 12.00.
 9. Osoby wybierające się na autokarową pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę proszone są o punktualne przybycie na miejsce zbiórki pod kościołem w piątek (31.05) o godz. 5.30.
 10. Trwają przygotowania do Festynu Parafialnego, który będzie miał miejsce 16.06.br. W tym roku chcemy zaprosić osoby, które jako wolontariusze włączą się w pomoc w jego przebiegu. Potrzebujemy osób m.in. do: pomocy przy przenoszeniu ławek i stolików, obsługi kawiarenki, obsługi punktu informacyjnego, pomocy w opiece porządkowej i logistycznej. Chętnych zapraszamy dzisiaj po Mszy Św. do sali ŚDM, gdzie do kontaktu będą przedstawiciele Rady Duszpasterskiej. Odprawa główna dla wolontariuszy planowana jest na niedzielę 9.06 o godz. 19.00.
 11. CARITAS Archidiecezji Lubelskiej zaprasza do włączenia się w akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”. W tym roku zbierane są artykuły szkolne dla dzieci w Burundi w Afryce. Plecaki z artykułami szkolnymi będziemy w parafii zbierać w kancelarii w dniach 2-9.06.br. Więcej szczegółów o akcji na plakacie w gablocie
 12. Bóg zapłać za ofiary na remonty budynków parafialnych: KR św. Rity Rodziców modlących się za dzieci – 270zł, bezimiennie -200zł. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na remonty. Dziękujemy też za ostatnią zbiórkę elektrośmieci – zebraliśmy ich 3003 kg, co dało 2015 zł na budowę studni w Czadzie.
 13. Jest prasa katolicka – nowe numery tygodników „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” znajdziemy w kiosku parafialnym.
 14. W minionym tygodniu odeszła od nas do wieczności:

            + Irena CIUPAK, lat 79  zam. przy ul. Niepodległości 6.