VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Wczoraj w kościołach parafialnych pw. Narodzenia NMP w Chełmie oraz pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie 9 alumnów V roku przyjęło święcenia diakonatu, otoczmy ich modlitwą.
 2. W poniedziałek (6.05) przeżywać będziemy liturgiczne święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów, w środę (8.05) obchodzić będziemy z kolei liturgiczną uroczystość Św. Stanisława Bpa i M., głównego Patrona Polski i naszej archidiecezji. Wśród solenizantów otoczmy modlitwą abpa Stanisława Budzika i naszego rezydenta – ks. prof. Stanisława Fela. Msze św. o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
 3. W piątek (10.05), w czasie nabożeństwa majowego o godz. 17.30, rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. W sobotę (11.05) minie 9. rocznica śmierci naszego pierwszego proboszcza – ks. prałata Stanisława Roga. Tego dnia zapraszamy na modlitwę Koronki do Bożego Miłosierdzia przy jego grobie o godz. 15.00 oraz na Mszę św. o godz. 18.00.
 5. W następną niedzielę (12.05) przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na godz. 16.00 do sali ŚDM zapraszamy małżeństwa chcące bliżej poznać propozycję comiesięcznych spotkań w ramach Domowego Kościoła.
 6. 12.05 (ndz) o godz. 19.00 będzie w kościele spotkanie dla rodziców młodzieży klas VII – kandydatów do bierzmowania w 2025 roku. 19.05 (ndz) na Mszy św. o godz. 18.00 kandydaci złożą deklaracje włączenia się w przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Osoby z klas VII, które nie uczęszczają na religię w SP nr 44, a pragną z grupą parafialną przygotować się do przyjęcia bierzmowania prosimy o kontakt z ks. Danielem w czasie środowych dyżurów w kancelarii.
 7. Stowarzyszenie Żywy Różaniec organizuje wyjazd autokarowy do Częstochowy na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca. Na trasie pielgrzymki będą też sanktuaria w Kałkowie-Godowie i Gidlach. Termin: 31.05-1.06.br., koszt: 300zł, zapisy z zaliczką 100zł po każdej Mszy św.
 8. W dniach 6-9.05.br. (poniedziałek-czwartek) organizujemy zbiórkę elektrośmieci. Uzyskane środki, podobnie jak z makulaturą, przeznaczamy na sercańskie dzieła misyjne. Elektrośmieci można będzie składać w godz. 8.00-18.00 w wyznaczonym miejscu na ogrodzie, obok kiosku parafialnego.
 9. Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz inne czasopisma, książki i dewocjonalia znajdziemy w kiosku parafialnym. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia majowy numer „Głosu Św. Antoniego”. Zachęcamy do lektury.
 10. Bóg zapłać za ofiary na remonty budynków parafialnych: bezimiennie – 2000zł, na konto – 500zł, taca z 28.04 – 15 235,50zł. Następna zbiórka na remonty będzie 26.05.br. W kaplicy i przy stopniach ołtarza w kościele stoją skarbony, do których zbieramy środki na dekorację ołtarzy na Boże Ciało.
 11. Gościmy dziś na Mszach św. p. dr Helenę Pyz, lekarkę, świecką konsekrowaną, która poświęciła swoje życie dla osób trędowatych w Jeevodaya w Indiach. Razem z nią jest p. Marzena Kozak z Sekretariatu Misyjnego Jeevodaya z Warszawy, Dariusz Kozak – wolontariusz oraz Patrycja i Abiszek, wychowankowie ośrodka w Indiach. Cieszymy się obecnością naszych gości i teraz poprosimy p. Helenę o słowo świadectwa. ŚWIADECTWO.
 12. Dziękujemy za świadectwo. Po Mszy św. zapraszamy przed drzwiami głównymi kościoła na okolicznościowy kiermasz i możliwość wsparcia dzieła pomocy osobom trędowatym.  Grupie Misyjnej dziękujemy za organizację spotkania i troskę o gości.
 13. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności:

+ Zbigniew SMOLARZ, lat 84,  zam. przy ul. Niepodległości 24.

+ Leszek SZTAJDEL, lat 81, zam. przy ul. Daszyńskiego 17.