IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21 kwietnia 2024r.

 1. Dziękujemy ks. Michałowi Zybale za głoszone dzisiaj słowo Boże. Życzymy odkrycia ze Wspólnotą Miłości Ukrzyżowanej dobrego środowiska swego dojrzewania w wierze w naszej parafii. Włączamy do modlitwy osoby, które przez Waszą posługę przygotowują się do przyjęcia sakramentu Chrztu Świętego.
 2.  Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień modlitw o powołania do Służby w Kościele. Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 8.00-18.00, w tych dniach szczególnie prosząc o nowe, gorliwe i święte powołania oraz o odwagę przyjmowania ich przez zaproszonych przez Boga.
 3. W najbliższy wtorek (23.04) przeżywać będziemy liturgiczną uroczystość św. Wojciecha – głównego Patrona Polski, w czwartek zaś (25.04) święto św. Marka Ewangelisty – Msze św. o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
 4. W piątek (26.04) 4. po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do kaplicy adoracji na Różaniec do Siedmiu Boleści Najświętszej Dziewicy Maryi.
 5. W piątek (26.04) z tygodniowym wyprzedzeniem, z racji, że I piątek miesiąca wypadnie 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski,  odwiedzimy w godzinach przedpołudniowych z posługą duszpasterską chorych parafian.
 6. Gratulujemy przedstawicielom naszej parafialnej Służby Liturgicznej Ołtarza za udział w Finale IX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Liturgicznej w Krakowie, który odbył się tydzień temu. Szymonowi Kalinowskiemu gratulujemy zajęcia IV miejsca.
 7. XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, czyli tzw. Biskupiak, zaprasza uczniów kończących naukę w szkołach podstawowych na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w środę 24 kwietnia i rozpocznie się o godz. 12.00. (Szczegóły są dostępne na plakacie i na stronie internetowej szkoły). Biskupiak jest jedynym katolickim liceum publicznym prowadzonym przez naszą Archidiecezję. Oprócz solidnego przygotowania do matury zapewnia dobrą atmosferę oraz troskę o wychowanie w poszanowaniu wartości zgodnych z wiarą katolicką.
 8. Fundacja Dwanaście Kroków serdecznie zaprasza na I Ogólnopolskie Sympozjum poświęcone programowi duchowego i psychologicznego wsparcia “12 kroków ku pełni życia – Wreszcie żyć”, które odbędzie się w auli Caritas Lublin w dniu 27 kwietnia w godz. 10.00-17.00. Jest to wydarzenie dla osób szukających zarówno wsparcia psychicznego i duchowego, jak i dla poszukujących metody by skutecznie pomagać innym. Szczegółowe informacje oraz program znaleźć można na plakacie, a także na stronie internetowej: 12krokow.net.
 9. Muzeum Archidiecezji Lubelskiej – Wieża Trynitarska serdecznie zaprasza do zwiedzania w sezonie 2024. W tym roku po raz pierwszy od ponad 100 lat zostanie zaprezentowany unikatowy, XVII-wieczny gobelin „Sceny z życia Abrahama”, który w 1981 roku trafił do muzeum z kościoła parafialnego w Bychawie. Zostały również przygotowane dwie nowe wystawy czasowe: „Odcienie Sztuki” – dzieła ze zbiorów Muzeum KUL oraz „Barwy indyjskiego tańca” – orientalne fotografie podróżniczki Elżbiety Dziuk. Najlepsze widoki na miasto i klimatyczna kawiarenka – to czeka odwiedzających na szczycie wieży po pokonaniu 207 schodów. Wieża otwarta będzie od weekendu majowego.
 10. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej: bezimiennie -100zł; na konto –200zł. Za tydzień ofiary na tacę przeznaczymy na remonty budynków parafialnych.
 11. Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką: w kiosku parafialnym są najnowsze numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 12. W minionym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności:

+ Izabela DUBIEL, lat 39,  zam. przy ul. Trześniowskiej,

+ Barbara NIEĆKO, lat 79,  zam. przy ul. Tumidajskiego 20,

+ Krystyna BARTMAŃSKA, lat 86,  zam. przy ul. Niepodległości 9A.