III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 kwietnia 2024 r.

  1. Dzisiejszą niedzielą Kościół w Polsce rozpoczyna XVI Tydzień Biblijny. Towarzyszą mu słowa: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będą Dzieje Apostolskie.  Zachęcamy w tym tygodniu do odnowienia kontaktu ze słowem Bożym.
  2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie i za obecność wśród nas alumna I roku Kacpra Chorąbały. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć czasopismo seminaryjne – ITINERARIUM.
  3. We wtorek (16.04) z racji 16. dnia miesiąca zapraszamy na dodatkową adorację Najśw. Sakramentu w godz. 19.00-21.00 z zaproszeniem do modlitwy w intencjach Kościoła, Papieża Franciszka i rodzin naszej parafii.
  4. Za tydzień w niedzielę (21.04) zapraszamy na godz. 19.00 na kolejne modlitewne spotkanie zwane CZASEM CHWAŁY.
  5. Dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę makulatury z przeznaczeniem na budowę studni w Czadzie. Zebraliśmy ok 13 ton i pozyskaliśmy w ten sposób 2082 zł. Wsparliśmy poważnie budowę jednej ze studni – koszt budowy studni to 3200 euro. W najbliższych tygodniach planujemy zbiórkę elektrośmieci, o dokładnym terminie poinformujemy.
  6. Bóg zapłać za ofiary na remonty budynków parafialnych: grupa AA -80zł, bezimiennie – 300zł, na konto 653zł. W ostatnim tygodniu rozpoczęliśmy prace konserwacyjne na dachach budynków parafialnych.
  7. Jest prasa katolicka: w kiosku parafialnym znajdziemy m.in. „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.
  8. Gościmy dzisiaj w parafii siostry dominikanki z Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie k. Gniezna. To ośrodek dla 85 dzieci i kobiet z niepełnosprawnością intelektualną. Poprosimy teraz siostry o kilka słów o swojej posłudze i podejmowanych działaniach, po Mszy św. będziemy mieli możliwość wesprzeć funkcjonowanie prowadzonego przez siostry Domu.
  9. W minionym tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Zofia ZAJĄC, lat 85  zam. przy ul. Tumidajskiego 18,

+ Halina GONCIKOWSKA, lat 78,  zam. przy ul. Tumidajskiego 14.

Na zakończenie Mszy św. po indywidualne błogosławieństwo zapraszamy przy stopniach ołtarza osoby zaangażowane w Krąg Biblijny.