UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31 marca 2024r.

  1. Dziękujemy wszystkim wiernym – naszym Parafianom i Gościom, za udział w liturgii Wielkiego Tygodnia, księżom za posługę przewodniczenia poszczególnym liturgiom i wygłoszone homilie. Dziękujemy s. Lidii i osobom, które jej pomagały w wykonanie wystroju Ciemnicy, Grobu Pańskiego, przygotowanie świątecznej dekoracji i posprzątanie kościoła. Dziękujemy panu Jackowi – organiście, służbie liturgicznej pod opieką ks. Marcina Wójtowicza i osobom, które podejmowały funkcje w liturgii, szafarzom nadzwyczajnym Komunii św., chórowi INSPIRANTE pod dyrekcją pani Małgorzaty Świecy, za prowadzone adoracje nocne, wartę harcerek i harcerzy, za przygotowanie ogniska, za modlitewne skupienie – wszystkim Bóg zapłać!
  2. Dziękujemy również za złożone w Wielką Sobotę ofiary na rzecz potrzebujących parafian i za różne formy jałmużny przekazane w wielkim poście oraz ofiary na dekorację Grobu Pańskiego i Ciemnicy.
  3. Jutro drugi dzień świąteczny, porządek Mszy św. niedzielny. Taca na potrzeby KUL-u.
  4. Trwa nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego – dzisiaj odmówimy ją na zakończenie nieszporów, które rozpoczną się o godz. 17.30, w następne dni – po Mszy św. wieczornej.
  5. Na radosny czas przeżywania prawdy o Zmartwychwstaniu Pańskim pragniemy jako duszpasterze naszym Parafianom i Gościom złożyć pełne wiary życzenia. To nie grzech ma królować w naszym życiu, ale łaska Boża. Jej szczególnym źródłem jest Zmartwychwstanie Jezusa. Żyjąc w zjednoczeniu z Jezusem, wyzwoleni z grzechu, ukierunkowani ku temu co w górze, możemy wnieśmy w życie świata tak wiele nadziei i pokoju tak bardzo ciągle oczekiwanych we współczesnym świecie. Na nowo podejmijmy to wezwanie, z zaufaniem, że Bóg da nam ku temu odpowiednie siły. Życzymy wszystkim błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.