V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17 marca 2024r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Naszego rekolekcjonistę
  – o. Marka Kowalskiego OSPPE – paulina, otoczmy modlitwą, prośmy również o otwartość dla nas w przyjmowaniu Bożego słowa. W  poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką ogólną o godz. 8.00, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Program znajdziemy na stronie internetowej parafii, na banerze na kaplicy, w gablocie i Głosie św. Antoniego. W poniedziałek i wtorek szczególnie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania.
 2. Dzisiaj o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym rekolekcjonisty. O godz. 19.00 rozpocznie się kolejne wydarzenie modlitewne pod nazwą CZAS CHWAŁY.
 3. Do dnia 24.03.br. na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00 włączymy się w nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Zapraszamy do podjęcia tej intencji.
 4. W dniach 18-19.03.br. będą miały miejsce w Dolnym Kościele rekolekcje wielkopostne dla osób niesłyszących i słabosłyszących oraz dla ich rodzin. Początek spotkań o godz. 16.00, szczegóły na plakacie. Prosimy o dotarcie z informacją do osób z tego środowiska.
 5. We wtorek (19.03) obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. w porządku rekolekcyjnym.
 6. Od poniedziałku do środy adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy będzie w godz. 11.00-16.30.
 7. W piątek (22.03) w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy przedświątecznie z posługą duszpasterską chorych parafian, prosimy o zgłaszanie ich w kancelarii. W piątek zapraszamy też na godz. 19.00 na Parafialną Drogę Krzyżową po OSIEDLU. W kościele będzie droga krzyżowa o godz. 9.00. Tego dnia Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje Drogę Krzyżową na Majdanku, początek o godz. 18.00.
 8. Najbliższa niedziela (24.04) to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie na wszystkich Mszach św. Mszę św. o godz. 10.30 rozpoczniemy ze stacją przed kościołem i procesją z palmami – nie będzie Mszy św. w Dolnym Kościele.
 9. Przy wyjściu z kościoła Grupa Misyjna organizuje wielkanocny kiermasz misyjny. Pozyskane środki przekazane będą na Ośrodek Trędowatych w Jeevodaya w Indiach.  Zapraszamy do podejścia.
 10. Też przed kościołem, Grupa Charytatywna rozprowadza w cenie 12 zł czekoladowe baranki wielkanocne i paschaliki. Zebrane środki wesprą działalność diecezjalnego CARITAS i fundusz dla potrzebujących z naszej parafii. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę baranki można będzie nabywać przed kościołem po Mszach św. rekolekcyjnych.
 11. Dziękujemy za ofiary na prace remontowe budynków parafialnych: grupa Gimnastyka Pań -950zł, bezimiennie -100zł; na konto 550-zł. Za tydzień (24.03) ofiary na tacę przeznaczymy na ten cel. Wdzięcznością ogarniamy również tych, którzy składają ofiary w kaplicy na dekorację Grobu Pańskiego.
 12. Zachęcamy do nabycia najnowszych numerów tygodników Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Znajdziemy je z innymi czasopismami w kiosku parafialnym. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze nabyć marcowo-kwietniowy numer Głosu św. Antoniego.
 13. W ostatnich dniach z naszej społeczności parafialnej odeszli do Pana:

       + Janina DUBIELIS, lat 93,  zam. przy ul. Palmowej,
+ Czesław BYSTRZYCKI, lat 87,  zam. przy ul. Tumidajskiego 14,

+ Henryk JOHNSON,  lat 75,  zam. przy ul. Tumidajskiego 14.