III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3 marca 2024r.

 1. Po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych. Na godz. 19.00 zapraszamy na koncert organowy, wystąpią: Angelika Rzewuska – sopran i Mateusz Rzewuski – organy.
 2. W poniedziałek (4.03) obchodzić będziemy liturgiczne Święto św. Kazimierza, Msze św. o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
 3. W środę (6.03) minie 37. rocznica erygowania naszej parafii. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 18.00.
 4. W I czwartek miesiąca (7.03) parafialni członkowie Towarzystwa Przyjaciół MSD w Lublinie zapraszają o godz. 17.00  na modlitwę różańcową w kaplicy w intencji alumnów i o nowe powołania kapłańskie.
 5. W niedzielę za tydzień (10.03) w przedsionku kaplicy zbierane będą po Mszach przedpołudniowych składki członkowskie TP KUL.
 6. Dziękujemy tym, którzy już włączyli się w akcję zbiórki makulatury: „Makulatura na misje”. Kontener, do którego można wrzucać makulaturę w dni powszednie w godz. 8.00-18.00, będzie stać na ogrodzie parafialnym do 11.03.br.
 7. W dniach 11-16.03.br. po raz kolejny organizowany jest NIEUSTAJĄCY RÓŻANIEC – sztafeta indywidualnej modlitwy różańcowej w intencji o przyjęcie i poszanowanie każdego ludzkiego życia. Zeszyt z zapisami na poszczególne godziny modlitwy znajdziemy w kaplicy adoracji.
 8. W dniach 9-10.03.br w kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy w Lublinie (ul. Milenijna 7) odbędą się rekolekcje wielkopostne dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Marcin Grzesiak. Po Mszy św. będzie możliwość spotkania się z adwokatem kościelnym.
 9. Przekazujemy wiadomość, że Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie (ul. Okopowa 5) poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Poszukiwane są osoby empatyczne, niekarane, cieszące się dobrym zdrowiem, posiadające dobre warunki mieszkaniowe. Osoby zainteresowane tą szczególną formą pomocy dzieciom, pozbawionym właściwej opieki rodziców, prosimy o zgłaszanie się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie.
 10. Przedszkole nr 52 przy ul. Kustronia 10 przekazuje informację, że trwa tam rekrutacja dzieci na kolejny rok szkolny.
 11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła: KR św. Stanisława bpa -270zł, bezimiennie –100zł, 500zł i 900zł; na konto –750zł. Dziękujemy też za ofiary na kwiaty i światło do Grobu Pańskiego składane do skarbony stojącej w kaplicy.
 12. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Niedzielę i Gościa Niedzielnego znajdziemy w kiosku parafialnym. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do sięgnięcia po wydanie dwumiesięczne, marcowo-kwietniowe, nowego numeru Głosu Św. Antoniego. Włączam się w życie Boże – to przewodni temat. Znajdziemy też wiele świadectw o minionych wydarzeniach, program rekolekcji i obchodów Wielkiego Tygodnia. Zachęcamy do lektury.
 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

+ Wiesław GÓRSKI, lat 72 zamieszkały przy ul. Trześniowskiej,

+ Janina PAWLAK, lat 83 zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 12,

+ Anna KULPIŃSKA, lat 83 zamieszkała przy ul. Niepodległości 13A.