II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 lutego 2024r.

 1. Przypominamy o dzisiejszych spotkaniach: o godz. 16.00 w Dolnym Kościele dla Rady Parafialnej i o godz. 19.00 w s. ŚDM dla koordynatorów grup parafialnych. Dziś też jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca w Domu Katechetycznym w godz. 17.00-19.30 dyżur informacyjny pełnią osoby ze wspólnot AA i AL-ANON.
 2. W poniedziałek (26.02) o godz. 19.00 w s. ŚDM spotkanie ma Rada Duszpasterska. Też o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym spotkają się uczestnicy Pielgrzymki Biblijnej.
 3. Od poniedziałku do środy (26-28.02) będą miały miejsce w naszym kościele rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze SP nr 44. Otoczmy ich i rekolekcjonistę – ks. Mateusza Wójcika, naszą modlitwą.
 4. W I piątek miesiąca (1.03) w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych parafian. Popołudniową spowiedź rozpoczniemy o godz. 15.30, o godz. 16.00 droga krzyżowa z udziałem dzieci i o g. 16.30 dodatkowa Msza św. W kaplicy adoracji będzie tego dnia Msza św. o godz. 21.00, w tym czasie będzie pełniony dyżur w konfesjonale w kościele. W godz. 22.00-7.00 będzie możliwość indywidualnej adoracji Najśw. Sakramentu – prosimy o wpisywanie się w kaplicy do zeszytu dyżurów adoracji. W sobotę (2.03) – będzie dodatkowa adoracja Najśw. Sakramentu w godz. 19.00-21.00, rozpocznie ją czuwanie pierwszosobotnie.
 5. W niedzielę za tydzień (3.03) po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych. Na godz. 19.00 zapraszamy na koncert organowy znanych muzyków warszawskich: Angelika Rzewuska – sopran i Mateusz Rzewuski – organy.
 6. Na prośbę Dyrekcji szkoły, podajemy do wiadomości, że w dniu 26.02.br. rozpoczną się zapisy do klas I – dzieci zamieszkałych w obwodzie SP nr 44, która działa w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Tumidajskiego 6a. Rekrutacja potrwa do 11.03. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZSO. Szkoła zaprasza też kandydatów i ich rodziców na spotkanie w ramach Dnia Otwartych Drzwi, które odbędzie się we wtorek 27 lutego 2024 r. o godz. 16.30. W dniach 26.02-8.03 odbędzie się także rekrutacja dzieci do wchodzącego w skład ZSO nr 4 Przedszkola nr 89 działającego przy ul. Dożynkowej 38 oraz oddziałów tego przedszkola dla dzieci 5-6-letnich funkcjonujących przy ul. Tumidajskiego 6a.
 7. Siostry nazaretanki zapraszają rodziców, którzy mają dzieci w wieku 2,5-6 lat do prowadzonego przez siebie Przedszkola na Czwartku przy ul. Ks. Słowikowskiego 1a (obok liceum zwanego „Biskupiakiem”). Propozycja warta zainteresowania, szczegóły na plakacie w gablocie.
 8. Zachęcamy do włączenia się do akcji zbiórki makulatury: „Makulatura na misje”. Kontener, do którego można będzie wrzucać makulaturę w dni powszednie w godz. 8.00-17.00, będzie stał na ogrodzie parafialnym w dniach od 26.02 do 11.03.br.
 9. Bóg zapłać za ofiary przekazane w ostatnich dniach na rzecz naszej parafii: uczestnicy wyjazdu na Misterium Męki Pańskiej w Krakowie -1000zł, bezimiennie –50zł; na konto –450zł. Bóg zapłać również za składane ofiary do skarbony w kaplicy na kwiaty i światło do Grobu Pańskiego. Dziękujemy też za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na remonty budynków parafialnych. W skarbonkach w drzwiach głównych zbierane są ofiary na KRAJOWY FUNDUSZ MISYJNY oraz JAŁMUŻNĘ WIELKOPOSTNĄ CARITAS.
 10. Prosimy o zainteresowanie się prasą katolicką: w kiosku parafialnym są m.in. tygodniki  „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 11. W minionym tygodniu odeszła z naszej parafii do wieczności:

+ Halina BRZOZOWSKA, lat 78 zamieszkała przy ul. Niepodległości 24.