VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 lutego 2024r.

 1. Dziękujemy ks. dr. hab. Krzysztofowi Grzesiakowi – Dyrektorowi Archidiecezjalnego Studium Organistowskiego za głoszone dziś słowo Boże. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do wsparcia Studium.
 2. W dniach 11-17.02.br. w Kościele w Polsce przeżywać będziemy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczny czas modlitwy i refleksji przebiegał będzie pod hasłem: Trzeźwość polską racją stanu. Autorem tych słów jest bł. kard. Stefan Wyszyński. 
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00, po liturgii sakramentu namaszczenia chorych, rozpoczniemy nabożeństwo 40 godzinne. Program propozycji czuwania dla mieszkańców poszczególnych ulic znajdziemy w gablocie, na stronie internetowej parafii i w Głosie św. Antoniego. Czas modlitwy kończyć będziemy każdego dnia o godz. 21.00.
 4. W najbliższą środę (14.02), Środę Popielcową, rozpoczniemy Wielki Post. Obowiązuje nas tego dnia post ścisły. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Tego dnia rozpocznie się inicjatywa Grupy Misyjnej – Duchowa Adopcja Misjonarza na Wielki Post. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, abp Stanisław Budzik podjął decyzję o przeprowadzeniu też tego dnia zbiórki pieniężnej do puszek na wsparcie osób najbardziej poszkodowanych przez wojnę w Ukrainie.
 5. W nadchodzącym okresie liturgicznym zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w środy o g. 17.15 (rozpoczynające się nowenną do MB Nieust. Pomocy), w niedziele – z kazaniem pasyjnym również o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątki o g. 9.00, 16.00 – z udziałem dzieci, o 17.00 – dla dorosłych i po Mszy św. wieczornej (o godz. 18.45) – dla młodzieży.
 6. Dodatkowy czas na modlitwę w czasie adoracji Najśw. Sakramentu będziemy mieli w najbliższy piątek w godz. 19.30-21.00 – to z racji 16. dnia miesiąca i zaproszenia do modlitwy w intencji Kościoła, Ojca św. i rodzin naszej parafii.
 7. Pragnących spotkać się na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem w ramach CZASU CHWAŁY, zapraszamy też za tydzień w niedzielę (18.02) na godz. 19.00.
 8. Koordynatorów grup i wspólnot parafialnych zapraszamy na spotkanie 25.02.br na godz. 19.00 do sali ŚDM. Spotkanie dla członków Rady Parafialnej będzie tego dnia o godz. 16.00 w Dolnym Kościele.
 9. Wśród instytucji wartych przekazania 1,5 % podatku polecamy Hospicjum św. Anny prowadzone przez parafię św. Anny w Lubartowie. Blisko 30% chorych, to osoby z Lublina. Więcej szczegółów znajdziemy na plakacie w gablocie.
 10. Bóg zapłać za ofiary na remonty budynków parafialnych: Grupa AA -80zł, bezimiennie –2x50zł; na konto: 150zł.
 11. W kiosku parafialnym znajdziemy aktualną prasę katolicką, m.in. „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Przy wyjściu z kościoła możemy jeszcze nabyć aktualny numer „Głosu św. Antoniego”. Zachęcamy do lektury. Redakcja prosi też osoby wyjeżdżające 18.02 na Misterium Męki Pańskiej do Krakowa, które nie dokonały wpłaty i tym samym nie potwierdziły woli wyjazdu, o uczynienie tego po Mszy św.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana:

+ Zdzisława (k) WYROŚLAK-GOSPODAREK, 82 lata, zam. przy ul. Niepodległości 16,
+ Teodora (k) BORT, 72 lata, zam. przy ul. Tumidajskiego 2A.