V NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 lutego 2024r.

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 19.00 będzie miał miejsce w naszym kościele koncert organowy. Na organach zagra Stanisław Maryjewski, a towarzyszyć mu będzie tenor Jacek Szymański. Zapraszamy.
  2. W piątek (9.02) o godz. 19.00 w sali ŚDM rozpocznie się kolejny cykl trzech wieczornych cotygodniowych spotkań otwartych dla par poszukujących sensu we wspólnym życiu i lepszej komunikacji związku. Szczególnie spotkania te, w ramach projektu MISJA MIŁOŚĆ, są dedykowane parom wahającym się co do wiążącej decyzji o wyborze małżeństwa czy pragnących pogłębić wzajemne małżeńskie relacje. Zapraszamy.
  3. W najbliższą niedzielę (11.02), która jest też, z racji dnia dedykowanego wspomnieniu Matki Bożej z Lourdes, Światowym Dniem Chorego, na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy szczególnie modlić się za chorych parafian oraz osoby które im towarzyszą i opiekują się nimi. Po Mszy św., w czasie dodatkowej liturgii udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych osobom, które przeżywają zagrożenie życia czy trud zmagania się z poważną chorobą i poproszą o to. Przedłużeniem modlitwy będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, które rozpocznie nabożeństwo czterdziestogodzinne. Jego program znajdziemy w Głosie Św. Antoniego, na stronie internetowej parafii i na plakacie w gablocie.  
  4. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze zapisać się na wyjazd w dniu 18.02.br do Krakowa na Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Salezjanów. Udział w wydarzeniu zawsze jest inspiracją do głębszego spojrzenia na dzieło zbawcze Jezusa i jego owoce dla współcześnie żyjącego człowieka.  Zachęcamy zatem. Redakcja Głosu Św. Antoniego zaprasza także do sięgnięcia po najnowszy, lutowy numer naszego czasopisma. Mamy możliwość poznawać w nim m.in. co to znaczy, że przez chrzest wchodzimy do Kościoła.
  5. Dziękujemy za ofiary, które wpłynęły na prace remontowe obiektów parafialnych: KR św. Agaty – 470zł, Lubelscy Artyści Scen Muzycznych -500zł, bezimiennie -100zł i 500zł, na konto w sumie: 600zł. Następna taca z przeznaczeniem na prace remontowe budynków parafialnych będzie 25.02.br.
  6. W kiosku parafialnym znajdziemy aktualne numery prasy katolickiej: m.in. „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  7. Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnich dniach odszedł do wieczności:

+ Waldemar IWAŃSKI, lat 72, zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 22.