IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 stycznia 2028r.

 1. Dzisiaj rozpocznie się o godz. 16.00 w sali ŚDM przygotowanie dla narzeczonych do sakramentu małżeństwa. W godz. 17.00-19.30 w Domu Katechetycznym dyżur pełnią dziś osoby z grupy AA.
 2. W piątek (2.02) obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego potocznie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej – to również pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Ofiary na tacę przeznaczymy tego dnia na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Kancelaria będzie czynna na zasadzie dyżury niedzielnego – po Mszach św. W piątek odwiedzimy przed południem chorych z posługą duszpasterską, od godz. 16.00 będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. W kaplicy adoracji będzie tego dnia Msza św. o godz. 21.00, w godz. 21.00-22.00 będzie pełniony dyżur w konfesjonale w kościele. W godz. 22.00-7.00 będzie możliwość indywidualnej adoracji Najśw. Sakramentu – prosimy o wpisywanie się w kaplicy do zeszytu dyżurów adoracji.
 3. W sobotę, z racji pierwszej w miesiącu, dodatkowa adoracja Najśw. Sakr. z nabożeństwem pierwszosobotnim po Mszy św. o g. 18.00 do godz. 21.00.
 4. Za tydzień w niedzielę (4.02) po Mszy świętej o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 19.00 będzie miał miejsce w naszym kościele koncert organowy. Na organach zagra Stanisław Maryjewski, a towarzyszyć mu będzie tenor Jacek Szymański.  Wznawiamy tym samym cykl koncertów organowych w naszym kościele.
 5. Redakcja Głosu św. Antoniego organizuje 18 lutego br. wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Krakowa. Koszt -200zł, zapisy przy wyjściu drzwiami głównymi kościoła. Prosimy osoby zapisane o potwierdzenie wyjazdu przez wpłatę zadatku w wysokości 100zł.
 6. 8 lutego br. (pt) o godz. 19.00 w sali ŚDM rozpocznie się kolejna edycja trzech spotkań w ramach MISJI MIŁOŚĆ. Zapraszamy na nią pary szukające pogłębienia relacji w małżeństwie, umocnienia w kierunku powołania do małżeństwa i otwierające się na tworzenie środowiska do przekazywania wiary swoim dzieciom.
 7. Dziękujemy za ofiary na remonty budynków parafialnych: KR św. Agnieszki -400zł, bezimiennie – 200zł i 400zł; na konto – 200zł. Dziękujemy również za ofiary złożone dzisiaj na tacę na ten cel.
 8. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy bardzo wszystkim parafianom, którzy zaprosili nas do swoich mieszkań oraz powierzyli swoje radości i troski we wspólnej modlitwie. Wdzięczni jesteśmy też za dar wsparcia na cele podejmowane w parafii. Podsumowaniem podzielimy się w jedną z najbliższych niedziel.
 9. Dzisiaj, z racji Światowego Dnia Trędowatych, Grupa Misyjna organizuje przy wyjściu z kościoła zbiórkę ofiar na znamy już nam ośrodek w Jeevodaya w Indiach. Przy okazji można sięgnąć po materiały przygotowane przez Sekretariat Misyjny Jeevodaya. Zapraszamy do włączenia się w akcję.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: w kiosku parafialnym znajdziemy m.in. „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. W kiosku możemy też nabyć gromnice.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnich dniach odszedł do wieczności:

+ Henryk BATORSKI, lat 74, zamieszkały przy ul. Niepodległości 6.