ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA

  1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
  2. Kościół, podobnie jak wczoraj, będzie otwarty w godzinach popołudniowych. Zapraszamy do odwiedzin i modlitwy.
  3. W środę (27.12) święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 8.00 – nawiązując do tradycji tego dnia poświęcimy wino.
  4. jak w każdy ostatni piątek miesiąca, po Mszy św. wieczornej zapraszamy z Grupą Misyjną do kaplicy adoracji na Różaniec do Siedmiu Boleści Najświętszej Dziewicy Maryi.
  5. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w piątek 29 grudnia 2023 r. (piątek w Oktawie Narodzenia Pańskiego) wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.
  6. W najbliższą niedzielę (31.12) obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny. Niedziela jest też ostatnim dniem roku, Mszą św. o godz. 18.00 i uroczystymi nieszporami podziękujemy za kończący się rok i powierzymy się Bożej Opatrzności na kolejny.  
  7. We czwartek (28.12) od godz. 15.30  rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Plan najbliższego tygodnia jest następujący:
Lp.TerminGodzina rozpoczęciaUlice
 28.12.23 czwartek1530Daszyńskiego 11, 15
 29.12.23 piątek1530Daszyńskiego 19, 23
 30.12.23 sobota900Trześniowska od Świdnickiej, Nasturcjowa, Żurawinowa, Forsycjowa, Żonkilowa, Kminkowa, KMINKOWA 8 (BLOK), Wawrzynowa, Jeżynowa, Szarotkowa, Dereniowa, Pigwowa, Paprociowa, Daktylowa
 30.12.23 sobota1600Daszyńskiego 12, 17, 13

            Pragniemy w czasie wizyty duszpasterskiej, spotkać się z naszym parafianami, porozmawiać, wspólnie modlić o Boże błogosławieństwo na Nowy Rok oraz pobłogosławić mieszkania. Poza naszymi księżmi rezydentami: ks. Marcinem Rejakiem i ks. Grzegorzem Doboszem będą w niektóre dni nam pomagać księża związani z  naszą parafią – nasi byli wikariusze i rodacy. Wizyta duszpasterska jest czasem poznania bliżej spraw, którymi żyjecie jako parafianie. Otwarci jesteśmy na spostrzeżenia i oczekiwania. Dobrowolna ofiara, tradycyjnie przy tej okazji składana, przeznaczona będzie na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i przeznaczymy ją na bieżące utrzymanie parafii i dalsze inwestycje związane z troską o nasze obiekty parafialne. Plan wizyty duszpasterskiej znajdziemy w grudniowym „Głosie św. Antoniego”, w gablocie i na stronie internetowej parafii. Plan kolędy podawać też będziemy w niedzielę na najbliższy tydzień – prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na wspólną modlitwę i spotkanie z księdzem. Wdzięczni będziemy, na miarę możliwości, za spotkanie ze wszystkimi osobami w rodzinie, niech mieszkanie będzie również przygotowany na religijny charakter spotkania. Rodziny niemogące przyjąć księdza w oznaczonym terminie mogą uzgodnić inny termin. Woda święcona będzie w tym czasie w przedsionku kaplicy.

  • Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, niech ono szczególnie nam towarzyszy w czasie świątecznych spotkań.