UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25 grudnia 2023r.

  1. Ks. prof. Marianowi Pokrywce dziękujemy za głoszone dzisiaj słowo Boże.
  2. Jutro (26.12) drugi dzień świąteczny – Święto Świętego Szczepana – porządek Mszy św. niedzielny: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę będą na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
  3. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w odświętne przygotowanie naszego parafialnego kościoła: s. Lidii – naszej zakrystiance, panom obsadzającym choinki i wszystkim pomagającym w udekorowaniu kościoła, osobom, którzy przygotowały szopkę na zewnątrz i paniom,  które na co dzień troszczą się o porządek w kościele.
  4. W godzinach popołudniowych dzisiaj oraz we wtorek (26.12) kościół będzie otwarty, zachęcamy do nawiedzania Pana Jezusa w szopce i osobistej modlitwy. Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone będą na „Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego”.
  5. W tym szczególnym czasie kiedy wspominamy narodziny Bożego Syna pragniemy jako duszpasterze Wam kochani Parafianie i wszystkim Gościom złożyć życzenia:

               Kiedy Bóg przypomina nam na nowo wydarzenie, które zmieniło życie wielu ludzi, z prostą, dziecięcą wiarą stańmy przed Maleńkim Jezusem. Miejmy odwagę w głębi duszy odkryć, że w Jego znaku jest wielka nadzieja na to, że człowiek uświadomi sobie kim tak naprawdę jest. Człowiek jest wielki, bo nosi w sobie obraz Boga i jednocześnie jest kruchy i potrzebuje Bożej pomocy, by kierował się wyborami miłości. Nie wyrzucajmy zatem Boga z naszego życia. Pozwólmy, aby na Nim oprzeć zasady swojego życia. Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego!