IV NIEDZIELA ADWENTU – 24 grudnia 2023r.

  1. IV niedzielą kończymy czas adwentu. Wieczorem będzie też Msza św. o godz. 18.00. O godz. 23.30 ostatni dzień Nowenny do Bożego Narodzenia. Pasterkę odprawimy o godz. 24.00. Msze św. w Narodzenie Pańskie (25.12) i Święto Św. Szczepana (26.12) jak w każdą niedzielę.
  2. 28 grudnia br. (czwartek) planujemy rozpocząć wizytę duszpasterską. Plan wizyty znajdziemy w Głosie św. Antoniego, w gablocie przy drzwiach głównych kościoła i na stronie internetowej parafii.
  3. Bóg zapłać za ofiary na prace remontowe budynków parafialnych: bezimiennie – 2x50zł, 1405zł; na konto –700zł. Wpłynęły też ofiary z racji otrzymanego opłatka od mieszkańców: ul. Daszyńskiego 12, Niepodległości 1G, 7C, 30,Trześniowska 3, Forsycjowa, Kminkowa, Kminkowa 8 (bloki), Daktylowa, Paprociowa, Lubczykowa. Wszystkim  podejmującym trud doręczenia opłatka i za każdą ofiarę jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać. Przypominamy, że opłatek jest jeszcze do wzięcia w kancelarii i w kościele przy ambonie. Ofiary na tacę zbierane w najbliższą niedzielę (31.12) przeznaczymy na prace remontowe.
  4. Prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” są w kiosku parafialnym, znajdziemy tam też inne czasopisma, kartki świąteczne, książki i dewocjonalia.
  5. Z  naszej społeczności parafialnej odeszli do wieczności w minionym tygodniu:

     + Jan SOBJANEK, lat 82 zamieszkały przy ul. Niepodległości 10,

+ Mieczysław KIDAJ, lat 79 zamieszkała przy ul. Niepodległości 4.

       Tym, którzy przeżyją najbliższe Święta Narodzenia Pańskiego poza naszą parafią już dzisiaj życzymy pełnego wiary zamyślenia nad tajemnicą Narodzin Bożego Syna i głębokiego odnowienia więzi rodzinnych. Wszystkim życzymy przeżycia wieczerzy wigilijnej w doświadczeniu przyjęcia na nowo prawdy, że Jezus rodzi się dla nas, abyśmy więcej byli dla siebie nawzajem.     

       Niech nam wszystkim towarzyszy Boże błogosławieństwo.