III NIEDZIELA ADWENTU – 17 grudnia 2023 r.

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, otaczajmy modlitwą naszego rekolekcjonistę ks. prof. Janusza Lekana. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką ogólną o godz. 6.00, 9.00 oraz o godz. 17.00 i 18.30. Dzieci będą miały swoje spotkania o godz. 16.00. Dzień spowiedzi będzie w poniedziałek i wtorek, zachęcamy do korzystania, tym bardziej, że przy zmniejszonej liczbie naszych księży trudniej będzie nam wyspowiadać w następne dni. Kancelaria parafialna będzie w dniach rekolekcji czynna na zasadzie dyżuru niedzielnego tj. po Mszach św.
 2. Na godz. 19.00, jak w każdą III niedzielę miesiąca, zapraszamy dziś na CZAS CHWAŁY. Wydarzenie świętuje swoją 2. rocznicę powstania. Dziękujemy ks. Danielowi i wszystkim zaangażowanym oraz uczestnikom, comiesięcznego trwania na słuchaniu słowa Bożego i uwielbianiu Boga.
 3. Od wczoraj modlimy się Nowenną przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego, zapraszamy w kolejne dni na o godz. 17.45.
 4. Dodatkowych chorych, do których nie chodzimy w pierwsze piątki miesiąca, odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną w najbliższą środę (20.12) po Mszy św. o godz. 9.00 – prosimy o zgłaszanie adresów takich osób do kancelarii.
 5. We czwartek (21.12) planujemy rozpoczęcie przygotowywania dekoracji bożonarodzeniowej w  kościele. Na godz. 13.00 zapraszamy panów do pomocy w obsadzaniu choinek. Młodzież zapraszamy do pomocy we czwartek po wieczornej Mszy św. i w sobotę (23.12) od godz. 10.00.
 6. W najbliższy piątek (22.12) o godz. 19.00 w s. ŚDM będzie III spotkanie w ramach projektu MISJA MIŁOŚĆ. Spotkanie jest otwarte, prowadzą je małżeństwa, oprócz sięgania do Słowa Bożego, spotkać można tam małżonków z ciekawym świadectwem i przy kawie czy herbacie porozmawiać na tematy związane z życiem małżeństwa i rodziny. Organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi.
 7. W najbliższą niedzielę (24.12) przeżywać będziemy IV Niedzielę Adwentu i Wigilię Narodzenia Pańskiego. Zachowujemy dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć wcześniej, wieczorną Mszę św. o godz. 18.00. Świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Pasterką o północy, o godz. 23.30 modlić się będziemy w ostatnim dniu nowenny przed Bożym Narodzeniem.  
 8. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do podejścia i nabycia świecy Caritas na wigilijny stół. Wspieramy w ten sposób fundusz na rzecz potrzebujących. Dziękujemy Grupie Charytatywnej za pomoc w rozprowadzaniu świec.
 9. Dziękujemy za ofiary na rzecz naszej wspólnoty: bezimiennie – 100zł; na konto – 250zł. Z racji otrzymanego opłatka wpłynęły też ofiary od mieszkańców: Daszyńskiego 25, Niepodległości 1, 2, 4, 10, 11, 13B, 24, Krokusowa 4, 6, Tumidajskiego 2A, 12, 14, 16, Trześniowska 1, Trześniowska (domki od ul. Szarotkowej), Modrzewiowa, Palmowa, Malinowa, Przejazd, Jaworowa, Rudnicka (ofiary verte…). Bóg zapłać za złożone ofiary, Bóg zapłać też za pomoc w doręczeniu opłatka. Przypominamy, że opłatek jest też do wzięcia w kancelarii oraz przy ołtarzu obok ambony. OPŁATEK nie był brany do n/w ulic: Daszyńskiego 2, 19,  Niepodległości 1G, 7B, 7C, 7D, 12, 26, Trześniowska 3, Szarotkowa, Wawrzynowa, Pigwowa, Jeżynowa, Dereniowa, Świdnicka, Nasturcjowa, Żonkilowa, Żurawinowa, Kminkowa (poza blokami). Jeśli to możliwe prosimy o kontakt z kancelarią parafialną przedstawicieli w/w ulic.
 10. Przypominamy o możliwości nabywania prasy katolickiej. W kiosku parafialnym znajdziemy „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę” oraz  inne czasopisma, kartki świąteczne, ciekawe pozycje książkowe. Przed kościołem można też nabyć aktualny numer „Głosu Św. Antoniego” (tam znajdziemy m.in. program rekolekcji adwentowych i wizyty duszpasterskiej) i Kalendarz Parafialny na 2024 Rok.
 11. Z  naszej społeczności parafialnej odeszli w minionym tygodniu:

+ Franciszek KUNC, lat 88 zamieszkały przy ul. Niepodległości 8,

+ Jan MAŁOCHA, lat 78 zamieszkały przy ul. Niepodległości 24.