II NIEDZIELA ADWENTU – 10 grudnia 2023r.

 1. Dziękujemy tym, którzy przychodzą w dni powszednie na roraty o godz. 6.00. We wtorek i czwartek modlimy się z udziałem dzieci, w środę – zapraszamy szczególnie młodzież. Po roratach w te dni dzieci i młodzież zapraszamy na śniadanie w sali ŚDM. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w przygotowywanie posiłków.
 2. We czwartek (14.12) minie 37 lat od poświęcenia drewnianej kaplicy i rozpoczęcia duszpasterstwa przy naszej parafii. Naszą wdzięczność wyraźmy w modlitwie.
 3. W piątek (15.12) ks. prof. Stanisław Fel będzie przeżywał 39 r. święceń kapłańskich. Otoczmy go naszą modlitwą.
 4. W sobotę (16.12) o godz. 17.45 rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego. Z racji 16. dnia miesiąca w godz. 19.00-21.00 będzie dodatkowa możliwość adoracji Najśw. Sakr.  i modlitwy w intencji Kościoła, Papieża Franciszka i rodzin naszej parafii.
 5. W przyszłą niedzielę (17.12) rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, poprowadzi je ks. prof. Janusz Lekan z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Prosimy o modlitwę i ofiarę cierpienia w intencji naszych rekolekcji. Szczegółowy program znajdziemy na stronie internetowej parafii, w Głosie św. Antoniego, banerze na kaplicy i na tablicy ogłoszeń. Zapraszamy do udziału.
 6. W następną niedzielę (17.12) na Mszy św. o godz. 10.30 w Dolnym Kościele włączymy do służby przy ołtarzu nowych ministrantów. Otoczmy ich i ich rodziny modlitwą.
 7. 17.12 zapraszamy też na godz. 19.00 na kolejny CZAS CHWAŁY. Wydarzenie będzie świętowało 2. rocznicę powstania. Tym bardziej zapraszamy do włączenia się w tę formę modlitwy.
 8. Antoniańska Grupa Misyjna organizuje dziś przed kościołem kiermasz świąteczny. Zachęcamy do zainteresowania. Dochód ze sprzedaży wesprze ośrodki misyjne w Jeevodaya i Kibeho.
 9. Ks. Danielowi z racji obchodzonych dziś imienin życzymy dalszego doświadczania Bożej mocy w posłudze duszpasterskiej, dziękując za wszelkie dobro zostawiane w środowisku naszej parafii otaczamy modlitwą.
 10. Zachęcamy dalej do udziału w akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Żywność trwałą oraz środki czystości można przynosić do biblioteki w Domu Parafialnym do 20 grudnia br.
 11. Bóg zapłać za ofiary na remonty budynków parafialnych: KR Świętej Bożej Rodzicielki -370zł, Redakcja „Głosu Św. Antoniego -200zł, bezimiennie –50 zł, na konto -750zł. Bóg zapłać też za ofiary z racji otrzymanego opłatka, wpłynęły ofiary od mieszkańców ulic:  Niepodległości 3, 5, 6, 7A, 8, 9A, 14, 16, 20, 28, Tumidajskiego 2B, 2C, 4, 6, 8, 18, 22, Daszyńskiego 3A, 11, 13, 17, 23, 27. Dziękujemy osobom roznoszącym opłatki za życzliwe zaniesienie ich do sąsiadów. Przypominamy o możliwości wzięcia opłatka z kancelarii przez przedstawicieli bloków czy ulic.
 12. Przed kościołem są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny. Dziękujemy Grupie Charytatywnej za troskę nad tą akcją. Do skarbony w drzwiach głównych zbierane są ofiary na POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE.
 13. Przy wyjściu z kościołazachęcamy do sięgnięcia po grudniowy numer Głosu św. Antoniego. W obecnym wydaniu, oprócz ciekawie opisanych ostatnich wydarzeń parafialnych zamieszczony jest program rekolekcji i plan wizyty duszpasterskiej. Do nabycia są też Kalendarze Parafialne na 2024r.
 14. W kiosku parafialnym znajdziemy m.in. „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Jest też ciekawy Magazyn Niedzieli poświęcony Bożemu Narodzeniu.
 15. Uczestników Pielgrzymki Biblijnej zapraszamy po Eucharystii na indywidualne  błogosławieństwo przy stopniach ołtarza.
 16. W minionym tygodniu odeszli z naszej społeczności parafialnej do wieczności:

+ Zenon WEREMKO, lat 70 zamieszkały przy ul. Niepodległości 30,

+ Zbigniew BIENIEK, lat 74 zamieszkały przy ul. Daszyńskiego 3.

+ Janina ZDZIESZEK, lat 81 zamieszkała przy ul. Niepodległości 22.