I NIEDZIELA ADWENTU -3 grudnia 2023r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Roraty w dni powszednie o godz. 6.00, następnie Godzinki i Msza św. o godz. 7.00. W Adwencie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Na Roraty szczególnie we wtorek i czwartek zapraszamy dzieci, w środę – młodzież. Dla dzieci we wtorek i czwartek w sali ŚDM będą organizowane śniadania po roratach, dziękujemy rodzicom za włączenie się w ich organizację. Młodzież z KSM-u zaprasza młodych na śniadania po roratach w środy. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w III niedzielę Adwentu (17.12), poprowadzi je ks. prof. Janusz Lekan z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
 2. Po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na tacę na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 4. W tym tygodniu I czwartek miesiąca (7.12), zapraszamy na różaniec o godz. 17.00 w intencji powołań i za alumnów.
 5. W piątek (8.12) obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Jak co roku tego dnia będzie można włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W godz. 12.00-13.00 będziemy się modlić w kościele w Godzinie Łaski. Adoracja Najśw. Sakramentu będzie w tym dniu w g. 10-16.30 w kościele. Tego dnia kancelaria będzie czynna na zasadzie dyżuru niedzielnego.
 6. W dniach 9-10.12.br. w kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy w Lublinie (ul. Milenijna 7) odbędą się Rekolekcje Adwentowe dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Rekolekcje poprowadzi: ks. kan. Cezary Kowalski.
 7. Zakończył się miesiąc listopad, który był czasem szczególnej modlitwy za zmarłych. Dziękujemy za udział w nabożeństwach wypominkowych, za pamięć w modlitwie też o zmarłych siostrach zakonnych, księżach i biskupach.
 8. Bóg zapłać za ofiary na remonty budynków parafialnych: KR św. Barbary – 450zł, KR św. Marii Magdaleny 150zł, KR św. Stanisława – 250zł, KR Niepokalanego Poczęcia NMP -470zł, bezimiennie -20zł, 2x50zł, 500zł, na konto 650-zł. Mamy już wstawione nowe drzwi zewnętrzne przy kancelarii, po niedzieli zakończy się ich obróbka. Dziękujemy za ofiary z racji OPŁATKA: ul. Daszyńskiego 3, 15, Niepodległości 7, 13A, 22, Tumidajskiego 10, 20, Kasztanowa. Dziękujemy za pomoc roznoszącym opłatki, prosimy o pomoc kolejnych przedstawicieli bloków i ulic.
 9. Przez cały okres adwentu trwać będzie zbiórka ofiar do skarbonki w drzwiach głównych na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Od tej niedzieli rozpoczynamy przed kościołem sprzedaż świec CARITAS. Dziękujemy Grupie Charytatywnej za troskę o tę sprawę.
 10. W kiosku parafialnym znajdziemy m.in. tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny oraz inne czasopisma i dewocjonalia. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabycia KALENDARZA PARAFIALNEGO na rok 2024, mamy też nowość – kalendarz parafialny na biurko, oba kalendarze w dobrowolnej ofierze na cele parafialne. Jest też już do nabycia grudniowy numer Głosu św. Antoniego, tym wydaniem świętujemy 26 lat istnienia naszego parafialnego czasopisma. Redakcji dziękujemy za wierną, wytrwałą i pełną oddania pracę, czytelnikom za sięganie po czasopismo. W najnowszym numerze znajdziemy m.in. plan tegorocznej wizyty duszpasterskiej.
 11. Przy wyjściu z kościoła kiermasz ciast organizują harcerki z drużyny funkcjonującej przy naszej parafii. Zebrane środki przeznaczone będą na wyjazd na zimowisko. Zachęcamy do wsparcia.
 12. Z  naszej społeczności parafialnej odszedł w minionym tygodniu do wieczności:

+ Zenon BIENIEK, lat 74 zamieszkały przy ul. Daszyńskiego 3.