UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26 listopada 2023 r.

 1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończy niedziele roku liturgicznego, jest też świętem patronalnym Sióstr Rodziny Betańskiej, Akcji Katolickiej i KSM-u. Życzymy wiernego realizowania swoich charyzmatów i przynoszenia dojrzałych owoców życia wiarą.
 2. O godz. 16.00 w s. ŚDM spotkanie mają dzisiaj członkowie Rady Parafialnej. Zapraszamy też nowe osoby mogące zaangażować się w życie parafii jako przedstawiciele ulic i bloków. W godz. 17.00-19.30 dyżur w Domu Katechetycznym pełnią osoby z grup trzeźwościowych.
 3. Za tydzień rozpoczynamy okres Adwentu. Już dzisiaj, na zakończenie Mszy św. poświęcimy opłatki
  na stół wigilijny. Z pomocą przedstawicieli Rady Parafialnej i innych życzliwych osób pragniemy je dostarczyć do rodzin naszej parafii. Roznoszący będą mieli dokument upoważnienia z parafii. Będzie też możliwość przyjścia po opłatek do kancelarii. Przy okazji opłatka możemy złożyć ofiarę na potrzeby funkcjonowania i bieżące utrzymanie parafii. Za zrozumienie potrzeb z góry dziękujemy.
 4. Po raz kolejny ruszą w naszej parafii w najbliższy piątek (1.12) o godz. 19.00 w s. ŚDM spotkania w ramach projektu MISJA MIŁOŚĆ. Są to spotkania otwarte – w formie cyklu trzech spotkań wieczornych, prowadzonych przez małżeństwa, na których oprócz Słowa Bożego, które jest w stanie czynić cuda w życiu człowieka, spotkać można małżonków z ciekawym świadectwem i przy kawie czy herbacie porozmawiać na tematy związane z życiem małżeństwa i rodziny. Organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi. Kolejne spotkania będą 15 i 22.12. Zapraszamy.
 5. Najbliższy piątek i sobota to pierwsze w miesiącu. W piątek (1.12) przed południem odwiedzimy chorych. Od godz. 16.00 spowiedź i dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. W kaplicy adoracji będzie tego dnia Msza św. o godz. 21.00, w godz. 21.00-24.00 będzie pełniony dyżur w konfesjonale w kościele. W godz. 22.00-7.00 będzie możliwość indywidualnej adoracji Najśw. Sakramentu – prosimy o wpisywanie się w kaplicy do zeszytu dyżurów adoracji. W sobotę (2.12) będzie dodatkowa adoracja Najśw. Sakramentu z czuwaniem pierwszosobotnim po Mszy o g. 18.00 do g. 21.00.
 6. Wielka Uliczna Zbiórka Darów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ odbędzie się w Lublinie w sobotę 2 grudnia br. w godz. 10.00-15.00. Zachęcamy do włączenia się.
 7. W najbliższą sobotę (2.12) w Auli Caritas AL przy Al. Unii Lubelskiej 15 o godz. 10.15 rozpocznie się Konferencja z okazji 40-lecia Studium Życia Rodzinnego Archidiecezji Lubelskiej. Wśród prelegentów są m.in. ks. prof. Jacek Goleń z KUL oraz dr. inż. Jacek Pulikowski. Wstęp wolny. Do udziału serdecznie zaprasza Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Lubelskiej.
 8. W niedzielę za tydzień (3.12) po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych. Tego dnia parafia pw. Św. Mikołaja w Lublinie organizuje ORSZAK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. Szczegóły wydarzenia znajdziemy na plakacie w gablocie.
 9. Jest prasa katolicka, w kiosku parafialnym znajdziemy m.in. tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Przed kościołem jest do nabycia Parafialny Kalendarz na 2024 r.
 10. Bóg zapłać za ofiary na prace remontowe naszych budynków parafialnych: Przyjaciele Oblubieńca -800zł, KR św. Katarzyny Aleksandryjskiej –300zł, grupa AA -80zł, bezimiennie -200zł. Dziękujemy też za dzisiejsze ofiary na prace remontowe.
 11. Z  naszej społeczności parafialnej odeszli w minionym tygodniu do wieczności:

+ Stanisława (k) LEJWODA, lat 82 zamieszkała przy ul. Daszyńskiego 11,

+ Jan GAJOS, lat 94 zamieszkały przy ul. Daszyńskiego 11,

+ Jan WIERUCKI, lat 78 zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 8,

+ Marian DUMAŁA, lat 56 zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 2B,

+ Zofia SZCZĘSNA, lat 78 zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 2A,

+ Ryszard DROZD, lat 87 zamieszkały przy ul. Niepodległości 30,

+ Grzegorz HOMZIUK, lat 62 zamieszkały przy ul. Rudnickiej.