XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 listopada 2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

 1. Kościół obchodzi dziś VII Światowy Dzień Ubogich. Towarzyszy mu hasło: Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka. Ten dzień zachęca do modlitwy oraz działań na rzecz najbardziej potrzebujących. Ofiary zbierane w tym tygodniu do skarbonki w drzwiach głównych przeznaczymy na pomoc bezdomnym do dyspozycji CARITAS Archidiecezji Lubelskiej.
 2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na rozbudowę Domu Oazowego w Zalesiu.
 3. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie modlitewne zwane CZASEM CHWAŁY.
 4. Trwają katechezy dla młodzieży i dorosłych prowadzone przez wspólnotę Drogi Neokatechumenalnej, zapraszamy w niedziele i wtorki na godz. 19.00 do sali w Dolnym Kościele. W najbliższe czwartki (23 i 30.11.) przedstawiciele wspólnoty odwiedzą niektóre losowo wybrane bloki naszej parafii dzieląc się świadectwem wiary i z indywidualnym zaproszeniem na katechezy.
 5. We wtorek (21.11) o godz. 19.00 w sali ŚDM spotkanie mają zelatorki i zelatorzy Żywego Różańca.
 6. W piątek (24.11) zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, szczególnie osoby, którym bliskie stało się orędzie Matki Bożej w Kibeho i włączyły się w modlitwę Różańca do Siedmiu Boleści Najświętszej Dziewicy Maryi – to z okazji zbliżającej się kolejnej rocznicy objawień Matki Bożej w Kibeho. Po Mszy św. jak co miesiąc zapraszamy z Grupą Misyjną na Różaniec do Siedmiu Boleści.
 7. Najbliższa niedziela (26.11), ostatnia w roku liturgicznym, poświęcona będzie Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata – to także święto Patronalne: Sióstr Rodziny Betańskej, Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz uroczystość odpustowa w parafii pw. Chrystusa Króla na Ponikwodzie.
 8. Informujemy, że opłatki na stół wigilijny poświęcimy w następną niedzielę (26.11). Prosimy po poświęceniu przedstawicieli Rady Parafialnej i inne życzliwe osób o wzięcie ich z kancelarii i dostarczenie do parafian. Spotkanie Rady Parafialnej będzie w niedzielę 26.11.br o g. 16.00 w s. ŚDM.
 9. Jest prasa katolicka: w kiosku parafialnym znajdziemy m.in. tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny. Przed kościołem będzie można nabyć listopadowy Głos św. Antoniego. Jest też już do nabycia Parafialny Kalendarz na 2024r., wydany jest w nowej formule, koszt – dobrowolna ofiara na cele parafialne.
 10. Bóg zapłać za ofiary na remonty budynków parafialnych: bezimiennie –100zł. Za tydzień (26.11) ofiary na tacę przeznaczymy na remonty.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

+ Czesław BOBROWSKI, lat 91 zamieszkały przy ul. Niepodległości 11,

+ Jerzy DYŚ, lat 66 zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 16,

+ Lucyna STOLARSKA, lat 63 zamieszkała przy ul. Niepodległości 1.