XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 października 2023r.

 1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Misyjny. Hasłem są słowa: „Misje sercem Kościoła. Przy wyjściu z kościoła Antoniańska Grupa Misyjna organizuje okolicznościowy kiermasz, uzyskane fundusze zostaną przeznaczone na doraźne wsparcie rodzin objętych opieką środowiska misyjnego w Rwandzie. Zapraszamy też w piątek (27.10) po Mszy św. o godz. 18.00, na kolejną modlitwę Różańca do Siedmiu Boleści Najświętszej Dziewicy Maryi. Zachęcamy też do włączenia się do Grupy Misyjnej – spotkanie w Domu Katechetycznym po piątkowym Różańcu ok. g. 19.30. W ciągu tygodnia, do skarbonki przy drzwiach, zbierane będą ofiary na Fundusz Solidarności Misyjnej.
 2. W najbliższych dniach doręczać będziemy do parafian kartki wypominkowe. Prosimy przedstawicieli bloków i ulic o przyjście po nie do kancelarii. Na kartkach wypominkowych prosimy wypisać imiona bliskich zmarłych, kartki składać będziemy do skrzynki w kaplicy i kościele oraz w kancelarii i zakrystii (w sytuacjach trudności ze zrealizowaniem tego będzie możliwy w tej sprawie kontakt telefoniczny lub mailowy z kancelarią) – za poleconych naszym modlitwom modlić się będziemy przez cały listopad na różańcu o godz. 17.15  oraz na Mszy św. w niedziele o godz. 18.00 oraz na Mszach św. zbiorowych w niedziele o godz. 10.30 oraz w III piątek miesiąca o godz. 18.00. Mieszkańców poszczególnych bloków i ulic zapraszać będziemy tradycyjnie na określone dni do modlitwy wypominkowej w kościele.
 3. Dzisiaj (22.10) o godz. 19.00 w sali ŚDM spotkanie dla członków Rady Parafialnej, zapraszamy.
 4. W sobotę (28.10) święto św. Szymona i Judy Tadeusza App. Msze św. jak w dni powszednie.  
 5. W niedzielę (29.10) obchodzić będziemy 23 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Włączymy w naszą modlitwę pierwszego proboszcza +ks. prał. Stanisława Roga, projektantów, budowniczych kościoła i dobrodziejów parafii.
 6. Kończy się październik, dziękujemy za udział w nabożeństwach różańcowych, za przyprowadzanie na modlitwę dzieci, za zaangażowanie się i prowadzenie modlitwy przez tak wiele grup parafialnych. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach o godz. 17.15 w ostatnich dniach miesiąca oraz do trwania dalej w modlitwie różańcowej, też w swoich domach i rodzinach.
 7. Dziękujemy parafianom za włączenie się w uroczystości ostatniego pożegnania, w piątek (20.10) w naszej parafii i udział w pogrzebie, w sobotę (21.10) w Bobach, + ks. prał. Szymona Szlachty.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są kolejne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 9. Bóg zapłać za ofiary na remonty obiektów parafialnych: bezimiennie -100zł. Jeśli pogoda pozwoli, w najbliższym tygodniu zakończone zostaną tegoroczne prace remontowe na budynku kościoła. Za tydzień (29.10) ofiary na tacę przeznaczymy na remonty obiektów parafialnych.
 10. Dzisiaj w kościołach w Polsce dokonuje się liczenie wiernych, prosimy w związku z tym o wychodzenie tylko głównymi drzwiami.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

+ Barbara KĘPKA, lat 73 zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 18,

+ Teresa STYCZYŃSKA, lat 76 zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 18,

+ Krystyna WÓJCIK, lat 79 zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 2B,

+ ks. prał. Szymon SZLACHTA, lat 79, nasz senior i rezydent.