XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 października 2023r.

 1. Dziś w Polsce obchodzimy XXIII Dzień Papieski z hasłem.: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka ofiar na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – na stypendia dla zdolnej młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych. Młodzież z KSM-u zorganizowała też przed kościołem kiermasz kremówek papieskich z Wadowic. Dochód z dobrowolnych ofiar składanych przy ich zakupie zasili fundusz Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej i duszpasterstwa młodzieży w naszej parafii. Zachęcamy do wsparcia.
 2. Dziękujemy osobom, które włączyły się w organizację Antoniańskich Dni Rodziny oraz wszystkim uczestnikom. Przed nami jeszcze popołudniowy program, który rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Potem parafialna rodzinna gra terenowa, animacja muzyczna przed kościołem i CZAS CHWAŁY o godz. 19.00. Zapraszamy.
 3. W poniedziałek (16.10) mija 45. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Msze św. o godz. 7.00, 7.30 i 18.00, z racji 16. dnia miesiąca dodatkowa adoracja Najśw. Sakramentu w godz. 19.00-21.00.
 4. W środę (18.10) obchodzić będziemy liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Msze św. jak w dni powszednie, naszą modlitwą otoczymy lekarzy, pielęgniarki i wszystkich zaangażowanych w troskę o nasze zdrowie i życie.
 5. W piątek (20.10) wspominać będziemy w liturgii św. Jana Kantego – patrona naszej archidiecezji.
 6. Parafialny Zespól CARITAS organizuje 21.10.br. (sb) w godz. 9.00-12.00 kolejny kiermasz rzeczy używanych. Będzie on miał miejsce w przestrzeni przed kościołem pomiędzy kaplicą a kioskiem parafialnym.  Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.
 7. W niedzielę za tydzień (22.10) po Mszach przedpołudniowych w przedsionku kaplicy zbierane będą składki członkowskie TP KUL.
 8. Członków Rady Parafialnej – przedstawicieli poszczególnych bloków i ulic zapraszamy w najbliższą niedzielę (22.10) o godz. 19.00 na spotkanie w sali ŚDM.
 9. Od następnej niedzieli doręczać będziemy do naszych parafian kartki wypominkowe. Za poleconych naszym modlitwom  modlić się będziemy przez cały listopad na różańcu o godz. 17.15  oraz na Mszy św. w niedziele o godz. 18.00 oraz na zbiorowej w niedziele o godz. 10.30 i w III piątek miesiąca o godz. 18.00. Mieszkańców poszczególnych bloków i ulic zapraszać będziemy tradycyjnie na określone dni do modlitwy wypominkowej w kościele.
 10. Polecamy jak zawsze prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma znajdziemy w kiosku parafialnym. Przy wyjściu z kościoła jest jeszcze do nabycia październikowy nr „Głosu św. Antoniego”. Można też jeszcze zapisać się na pielgrzymkę do MARKOWEJ – miejsca kultu błogosławionej rodziny Ulmów (sobota, 21.10, wyjazd po Mszy św. o godz. 7.30) – pojawiło się jeszcze kilkanaście miejsc wolnych, miejsce warte jest odwiedzenia, zapisanych prosimy też o wpłatę kosztów wyjazdu. Informujemy też, że finalizujemy prace nad Kalendarzem Parafialnym na 2024 rok, na przełomie października i listopada będzie on do nabycia.
 11. Bóg zapłać za ofiary na remonty budynków parafialnych: KR św. Małgorzaty Alacoque, bezimiennie – 2x50zł, 100zł, 2x200zł, 400zł. Za tydzień w Niedzielę Misyjną (22.10) Antoniańska Grupa Misyjna organizuje kiermasz misyjny.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:

+  Teresa CEGLARSKA, lat 78 zamieszkała przy ul. Niepodległości 12.