XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 października 2023r.

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 2. Po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych. W miesiącu poświęconym modlitwie różańcowej zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych o godz. 17.15 (wtorki i czwartki ze szczególnym udziałem dzieci) oraz do włączania się w dzieło Żywego Różańca. Szczególną intencją różańcową będzie modlitwa za Pierwszą Sesję XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu, która odbywać się w będzie w Rzymie w dniach 4-29.10.br.
 3. Przypominamy, że w środy w godz. 12.00-14.00 czynny jest Punkt Charytatywny w Domu Katechetycznym.
 4. W I czwartek miesiąca (5.10) w modlitwę różańcową razem z dziećmi o godz. 17.15 włączymy intencję za alumnów i o nowe powołania kapłańskie.
 5. W I piątek miesiąca (6.10) w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych parafian. Popołudniową spowiedź rozpoczniemy o godz. 16.00, o godz. 16.30 dodatkowa Msza św. W kaplicy adoracji będzie tego dnia Msza św. o godz. 21.00, w godz. 21.00-24.00 będzie pełniony dyżur w konfesjonale w kościele. W godz. 22.00-7.00 będzie możliwość indywidualnej adoracji Najśw. Sakramentu – prosimy o wpisywanie się w kaplicy do zeszytu dyżurów adoracji. W sobotę (7.10) – we wspomnienie MB Różańcowej, będzie dodatkowa adoracja Najśw. Sakramentu z czuwaniem pierwszosobotnim po Mszy o g. 18.00 do g. 21.00.
 6. W piątek (6.10) naszą modlitwą otoczmy, w dniu imienin, księdza bpa Artura Mizińskiego.   
 7. W dniach 6-8.10.br. na Mszach św. o godz. 18.00 przeżywać będziemy rekolekcje różańcowe. Pragniemy przypomnieć sobie jak ważnym narzędziem duchowym w naszych rękach jest różaniec. Na zakończenie rekolekcji w niedzielę (8.10) o godz. 19.00 przejdziemy po osiedlu w procesji różańcowej (tego dnia nie będzie nabożeństwa o godz. 17.15).
 8.  Zapraszamy do udziału w różnych wydarzeniach związanych z Antoniańskimi Dniami Rodziny, które będą miały miejsce w naszej parafii w dniach 13-15.10.br. Będzie to czas dla rodziny i z rodziną, dla siebie i z innymi, okazja, by lepiej się poznać, porozmawiać, posłuchać, integrować, pomodlić się, spędzić chwile w twórczy i poznawczy sposób. Program znajdziemy m.in. na plakacie w gablocie, stronie internetowej parafii, Głosie Św. Antoniego. Udział we wszystkich punktach jest bezpłatny, zapisy są konieczne jedynie na sobotnie spotkania warsztatowe. Zapraszamy do uczestnictwa.
 9. Bóg zapłać za ofiary na remonty budynków parafialnych: KR św. Faustyny –400zł, KR św. Teresy od Dzieciątka Jezus -400zł, od uczestników pielgrzymki do Radecznicy -200zł, bezimiennie 100zł.
  na konto –550zł. Powoli przechodzimy z pracami konserwatorskimi na dachu do działań przy absydzie od strony ul. Kasztanowej. Następna taca na remonty będzie zbierana 29.10 br.
 10. W kiosku parafialnym znajdziemy prasę katolicką, m.in.:  „Niedzielę” i  „Gościa Niedzielnego”. Przy wyjściu z kościoła jest już do nabycia październikowy numer „Głosu Św. Antoniego”. Znajdziemy w nim m.in. prezentację Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej, aktualny grafik funkcjonowania grup parafialnych oraz wspomniany już wcześniej, program Antoniańskich Dni Rodziny. Dziękujemy redakcji za wysiłek wkładany w systematyczne wydawanie czasopisma.
 11. Polecamy pamięci w modlitwie naszego rezydenta – ks. prał. Szymona Szlachtę, który zmaga się w tych dniach z poważną chorobą.
 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

       + Wanda KULIK, lat 77 zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 8,

       + Halina MACHLARZ, lat 78 zamieszkała przy ul. Daszyńskiego 17,            

+ Henryk PRUCNAL, lat 80 zamieszkały przy ul. Niepodległości 14.