XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA -17 września 2023r.

 1. O godz. 19.00 rozpocznie się dziś kolejne spotkanie modlitewne zwane CZASEM CHWAŁY.
 2. W poniedziałek (18.09) obchodzić będziemy liturgiczne święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Msze św. jak w dni powszednie. W czwartek (21.09) zaś obchodzić będziemy liturgiczne święto św. Mateusza Ap. Msze św. też jak w dni powszednie.
 3. Parafialny Zespól CARITAS organizuje 23.09.br. (sb) w godz. 9.00-12.00 kiermasz rzeczy używanych. Będzie on miał miejsce w przestrzeni przed kościołem pomiędzy kaplicą a kioskiem parafialnym.  Więcej szczegółów na plakacie w gablocie. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać ulotki informujące o tym wydarzeniu.
 4. Grupa GIMNASTYKA PAŃ zaprasza na swoje zajęcia w Domu Katechetycznym – poniedziałki i piątki o godz. 19.00.
 5. Przypominamy o wartej zauważenia i ciekawej inicjatywie dla wiernych, która rozpocznie się 21.09.br (czw) o godz. 19.00 w Parafii pw. Najśw. Serca Jezusowego w Lublinie (ul. Kunickiego 128) – Katechezy biblijne dla dorosłych: DEKALOG w świetle EWANGELII. Poprowadzi je m.in., znany w naszym środowisku, ks. Sebastian Dec.
 6. W trosce o duszpasterstwo młodzieży i ważny czas przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje wydarzenie „Rozpaleni”, które odbędzie się 23.09.br. w hali Targi Lublin S.A. (ul. Dworcowa 11) w godzinach od 10.00 do 15:00. Spotkanie ma na celu ewangelizację oraz ukazanie radosnego Kościoła, któremu zależy na przyszłości młodego człowieka dojrzewającego w wierze.
 7. Z kolei 30.09.br. w Hali Globus w Lublinie odbędzie się 24-godzinne spotkanie modlitewne pod hasłem „Ja Jestem”. W programie Eucharystia, modlitwa uwielbienia, adoracja, świadectwa, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, a także konferencje gości z Polski i z zagranicy. Uczestnicy mogą brać udział w całości spotkania lub w wybranych częściach. Bilety i więcej szczegółów na stronie internetowej www.jajestem.pl. Organizatorem spotkania jest Katolicka Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej.
 8. 21.10.2022r. (sb) organizowana jest parafialna pielgrzymka autokarowa do Markowej – miejsca kultu bł. Rodziny Ulmów. Koszt 180zł, zapisy przy wyjściu z kościoła.
 9. W kiosku parafialnym znajdziemy aktualną prasę katolicką: m.in. „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Przed drzwiami głównymi kościoła jest też do nabycia wrześniowy numer „Głosu Św. Antoniego”.
 10. Bóg zapłać za złożone w ostatnich dniach ofiary na prace remontowe: KR MB Licheńskiej –320zł, bezimiennie –100zł i 2x200zł. W następną niedzielę (24.09) taca będzie przeznaczona na remonty budynków parafialnych.
 11. (godz. 7.00-12.00) Przed kościołem organizowany jest dzisiaj kiermasz przygotowany przez WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ Stowarzyszenia „Źródło” Osób Niepełnosprawnych Umysłowo ich Rodzin i Przyjaciół  w Lublinie. Poprosimy s. Annę o przybliżenie nam akcji i osób w nią zaangażowanych, wiernych zachęcamy do zainteresowania.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:

+ Leszek CHĘĆ, lat 72 zamieszkały przy ul. Niepodległości 26.