XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 września 2023r.

 1. Włączamy się dzisiaj w wielkie duchowe przeżycie jakim jest beatyfikacja rodziny ULMÓW. Cieszymy się, że kilkuosobowa delegacja z naszej parafii uczestniczy w uroczystościach w Markowej. 21.10.br planujemy pielgrzymkę do Markowej, zapisy rozpoczniemy za tydzień. Do beatyfikacji nawiążemy też w czasie Antoniańskich Dni Rodziny w dniach 13-15.10.br.
 2. Koordynatorów grup parafialnych zapraszamy dziś na spotkanie o godz. 19.00 w sali ŚDM.
 3. W poniedziałek (11.09) Mszą św. o godz. 19.00 w kaplicy adoracji rozpocznie się spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. O tej godzinie w Domu Katechetycznym swoje spotkania po wakacjach wznawia też KRĄG BIBLIJNY.
 4. W środę (13.09) z racji 13. dnia miesiąca zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00 na nabożeństwo fatimskie.
 5. W czwartek (14.09) Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o godz. 7.00, 7.30 oraz 18.00. Uroczystość odpustową przeżywa Bazylika oo. dominikanów na Starym Mieście
  i w naszym dekanacie parafia przy ul. Pogodnej. Tego dnia o godz. 19.00 w sali ŚDM będzie spotkanie dla uczestników Pielgrzymki Biblijnej.
 6. W sobotę (16.09) o godz. 8.30 rozpoczynamy autokarową pielgrzymkę do Radecznicy. Zbiórka dla wyjeżdżających o godz. 8.15 przy parkingu obok kościoła.
 7. W sobotę (16.09) po Mszy św. o godz. 18.00 z racji 16. dnia miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00, zapraszamy do modlitwy w intencjach Ojca Świętego, Kościoła i rodzin naszej parafii.
 8. W niedzielę za tydzień (17.09) zapraszamy na godz. 19.00 na kolejne spotkanie modlitewne w ramach CZASU CHWAŁY.
 9. Rodzicom dzieci klas III, przekazujemy informację, że w niedzielę 24.09.br. na Mszy się o godz. 13.30 rozpocznie się przygotowanie do I Komunii Świętej.
 10. Parafialny Zespól CARITAS organizuje kiermasz rzeczy używanych. Będzie on miał miejsce 23.09.br. (sb) w godz. 9.00-12.00 w przestrzeni przed kościołem pomiędzy kaplicą a kioskiem parafialnym.  Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.
 11. Zachęcamy do udziału w ciekawej inicjatywie dla wiernych, która rozpocznie się 21.09.br (czw) o godz. 19.00 w Parafii pw. Najśw. Serca Jezusowego w Lublinie (ul. Kunickiego 128) – Katechezy biblijne dla dorosłych: DEKALOG w świetle EWANGELII. Poprowadzi je m.in., znany w naszym środowisku, ks. Sebastian Dec. Forma katechez to przeniesiona z Rzymu inicjatywa duszpasterska, która od 30 lat przyciąga setki słuchaczy.
 12. Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką, w kiosku parafialnym znajdziemy m.in. tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.  W kiosku parafialnym znajdziemy też podręczniki do religii.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć wrześniowy numer „Głosu Św. Antoniego”. Znajdziemy w nim, poza wspomnieniem wydarzeń ostatnich miesięcy, artykuły o roli świeckich w Kościele. Dziękujemy redakcji za trud redagowania naszego pisma.
 13. Bóg zapłać za złożone w ostatnich dniach ofiary: uczestnicy pielgrzymki autokarowej do Wąwolnicy -200zł, bezimiennie -2x100zł, na konto – 400zł.
 14. Uczestników Pielgrzymki Biblijnej zapraszamy na zakończenie  liturgii na indywidualne błogosławieństwo przy stopniach ołtarza.
 15. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

+ Krystyna SZAWARA, lat 82 zamieszkała przy ul. Trześniowska 1,

+ Janina GRZYWACZ, lat 84 zamieszkała przy ul. Kminkowej,

+ Bartłomiej MIŁEK, lat 40 zamieszkały przy ul. Daszyńskiego 2,

+ Józef HALLIOP, lat 93 zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 4.