Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 lipca 2020 r.

1. Dziękujemy ks. Andrzejowi Dudzińskiemu, kapelanowi Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie za głoszone dzisiaj słowo Boże, zachęcamy przy wyjściu z kościoła do wsparcia Kuchni i Schroniska św. Brata Alberta w Lublinie.

2. W poniedziałek (13.07) po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim.

3. We czwartek (16.07), we wspomnienie NMP z Góry Karmel, zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00 na comiesięczną adorację Najśw. Sakramentu do godz. 21.00. Szczególnie powierzać będziemy w modlitwie sprawy Kościoła, Ojca św. i naszych rodzin.

4. Zachęcamy do włączania się w akcję „Idę z Tobą” – wspieramy finansowo pielgrzymów idących na Jasną Górę, a oni modlą się w naszych intencjach. Zapisy intencji w kancelarii.

5. Stowarzyszenie Żywy Różaniec działające przy naszej parafii organizuje pielgrzymkę w dniach 25-26.07 br. do Sanktuarium MB na Jasnej Górze Po drodze planowane jest odwiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie. Koszt 200zł, zapisy do 19.07 (z zaliczką 100zł) w kiosku parafialnym. Zachęcamy do wyjazdu.

6. Są tygodniki katolickie: ”Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”. Przy wyjściu z kościoła możemy jeszcze nabyć wakacyjny numer „Głosu św. Antoniego”.

7. Bóg zapłać za ofiary: KR św. Antoniego – 210zł, bezimiennie – 300zł i 1000zł, na konto 520zł.

8. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Janusz DĄBROWSKI, lat 78 zamieszkały przy ul. Niepodległości 10.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 lipca 2020 r.

1. Dziękujemy za dzisiejszą posługę o. Wiesławowi Zielonce OMI – Misjonarzowi Oblatowi Maryi Niepokalanej. Przy wyjściu z kościoła będzie rozprowadzać kalendarze misyjne na rok 2021. Zachęcamy do zainteresowania.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.

3. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

4. W sobotę (11.07) święto św. Benedykta – Patrona Europy, Msze św. jak w dni powszednie.

5. Osobom, które pragną wziąć udział w 42 Pieszej Pielgrzymce Lublin-Jasna Góra przypominamy o tegorocznej formule pielgrzymki w formie sztafety modlitwy. Grupa 7 ma swoje przejście 4 i 11.08 br. Szczegóły na stronie internetowej pielgrzymki. Zapisy w dniach 1-10.07 na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (jest w gablocie i na stronie internetowej). W kancelarii można powierzać swoje intencje pielgrzymom przez włączenie się w akcję „Idę z tobą”.

6. Trwają wakacje, czas urlopów, niech nie umknie naszej uwadze charakter Dnia Pańskiego – pamiętajmy o uczestnictwie we Mszy świętej w różnych miejscach, gdzie będziemy przebywali. Dziękujemy też za uszanowanie miejsca sakralnego i stosowny strój. Czas wolny, odpoczynku możemy także wypełniać na modlitwę i częstsze wizyty w kościele - przypominamy o całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy. Cieszymy się również gośćmi, którzy w okresie wakacji modlą się razem z nami.

7. Bóg zapłać za ofiary na remonty budynków parafialnych: KR MB Płaczącej – 330zł, bezimiennie – 5x100zł i 200zł.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w kiosku parafialnym są nowe numery „Różańca” i „Miłujcie się” oraz tygodniki: „Gość Niedzielny” oraz Niedziela”. Przed wejściem do kościoła możemy sięgnąć po nowy wakacyjny numer „Głosu św. Antoniego”.

9. W najbliższą niedzielę (12.07) będziemy mieli okazję wesprzeć ofiarami do puszki Kuchnię i Schronisko Brata Alberta w Lublinie.

10. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej:
+ Sabina BEDNARA, lat 71 zamieszkała przy ul. Niepodległości 1.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 czerwca 2020 r.

1. KOMUNIKAT abpa Stanisława Budzika (https://archidiecezjalubelska.pl/blog/komunikat-o-swieceniach-nowego-biskupa-pomocniczego/ ).

2. Informujemy, że w okresie lipca i sierpnia kancelaria parafialna w dni powszednie będzie czynna w g. 8.00-8.30 i 16.30-17.30. Popołudniowy dyżur w konfesjonale będzie w g. 17.30-18.00.

3. W poniedziałek (29.06) Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o g. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. W modlitwie szczególnie pamiętajmy w tym dniu o solenizancie ks. Pawle.

4. We czwartek (2.07) o g. 17.00 różaniec w intencji przygotowujących się do kapłaństwa i o nowe powołania poprowadzą parafialni członkowie Towarzystwa Przyjaciół MSD w Lublinie. Zapraszamy do modlitwy.

5. Najbliższy piątek (3.07) to święto św. Tomasza Ap i pierwszy piątek w miesiącu – spowiedź popołudniowa od g. 16.00. Dodatkowa Msza św. o g. 16.30. Chorych z posługą duszpasterską odwiedzimy po zgłoszeniu ich w kancelarii. W pierwszą sobotę miesiąca dodatkowa adoracja Najśw. Sakramentu w g. 19.00-21.00.

6. Zachęcamy do udziału w piątkowych (3.07) uroczystościach w Archikatedrze Lubelskiej związanych z kultem obrazu MB Płaczącej. Głowna Msza św. o g. 19.00, a po niej procesja różańcowa.

7. W niedzielę (5.07) gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Po mszy św. o g. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych. Od przyszłej niedzieli zapraszamy też na Nieszpory o g. 17.30.

8. Tegoroczna 42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 4.08 pod hasłem „Soli Deo”, nawiązując do postaci sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego. Będzie to sztafeta modlitwy. Każdego dnia pielgrzymi będą szli w trzech grupach po 50 osób w każdej. Po dojściu na miejsce, pątnicy wracają do domów, a następnego dnia, na trasę wyjdą kolejni. Przywozić i odwozić pielgrzymów będą autokary. Grupa 7 idzie drugiego dnia pielgrzymki (5.08) z gr. 4 i 6 z Wilkołaza do Księżomierzy (30 km) oraz ósmego dnia (11.08) z gr. 6 i 8 z Małogoszcza do Włoszczowy (22,5 km). Każdy pielgrzym wypełnia oświadczenia o stanie zdrowia przed wejściem do autokaru i jest mu mierzona temperatura. Pielgrzym zabezpiecza sobie: prowiant (lub zgłasza chęć zakupienia obiadu u głównego kwatermistrza), płyny do dezynfekcji rąk, maseczki, leki i środki opatrunkowe. Szczegóły na stronie internetowej pielgrzymki (http://pielgrzymka.lublin.pl/ ). W gr. 7 mamy dwie listy po 40 miejsc każda. Zapisy w dniach 1-10.07 na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

9. Bóg zapłać za ofiary na wsparcie parafii: KR MB Nieustającej Pomocy -340zł, KR św. Jana Chrzciciela -280zł, bezimiennie: 100zł, 200zł, 500złzł, ofiary złożone na tacę na remonty obiektów parafialnych w niedzielę 21.06 – 12 000zł. Następna taca na remonty będzie zbierana w niedzielę 26.07.

10. Jest prasa katolicka: tygodniki: „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”.

11. Po Mszy św. przed kościołem jest prowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie 6-letniej Zoi Marianowskiej. U Zoi zdiagnozowano zespół Aperta. Jedyne leczenie polega na serii niebywale trudnych, skomplikowanych, a zwłaszcza kosztownych operacji chirurgicznych. (Koszt tych operacji wynosi około 1,3mln zł – na koncie Zoi w fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą jest około 400tys. zł.) Zbierana kwota przekracza finansowe możliwości rodziców Zoi. Prosimy o wsparcie. Dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie w zbiórkę. SŁOWO WOLONTARIUSZY.

12. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
+ Marianna GĄSIOR, lat 93 zamieszkała przy ul. Niepodległości 8,
+ Barbara STADNIK, lat 62 zamieszkała przy ul. Niepodległości 16,
+ Jan LEWKOWICZ, lat 73 zamieszkały przy ul. Niepodległości 6,
+ Jerzy STASIUKIEWICZ, lat 59, zamieszkały przy ul. Rudnickiej.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 czerwca 2020 r.

1. W poniedziałek (22.06) Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Przedłużeniem modlitwy będzie chwila adoracji w kościele – na Mszę św. i adorację zapraszamy też członków grup parafialnych. II część spotkania dla Zespołu będzie w sali ŚDM. O godz. 20.00 spotka się w sali ŚDM Rada Duszpasterska.

2. W środę (24.06) Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Porządek Mszy św. jak w dni powszednie. Tego dnia w godz. 12.00-14.00 w Domu Katechetycznym będą wydawane przez Grupę Charytatywną artykuły spożywcze dla osób potrzebujących wsparcia.

3. W piątek (26.06) o godz. 8.00 będzie odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy szczególnie do udziału dzieci z rodzicami, młodzież i nauczycieli. Pozostałe Msze św. tego dnia będą o godz. 7.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. Grupa Misyjna poprowadzi Różaniec do Siedmiu Boleści Najświętszej Dziewicy Maryi.

4. W niedzielę za tydzień (28.06) będziemy po Mszach św. prowadzili zbiórkę, której celem jest zgromadzenie środków na leczenie 6-letniej Zoi Marianowskiej.

5. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej parafii: Krąg Biblijny – 100zł, bezimiennie –2x100zł. Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na remonty obiektów parafialnych.

6. Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką, w kiosku parafialnym znajdziemy „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.

7. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do Pana:
+ Zbigniew DEBAJŁO, lat 71 zamieszkały przy ul. Niepodległości 13B.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 czerwca 2020 r.

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Dziękujemy też dk. Damazemu Soi za głoszone słowo Boże.

2. Po Mszy św. zapraszamy dzisiaj do odwiedzenia Domu Katechetycznego i Kącika Pamięci ks. Stanisława Roga. Ze względów bezpieczeństwa sanitarnego wchodzić będziemy po kilka osób drzwiami głównymi, wyjście będzie od strony ul. Kasztanowej. Dziękujemy Annie Sławeckiej, Aleksandrze Czyndackiej, Ewie Kamińskiej i Zbigniewowi Ejnikowi za przygotowanie ważnego elementu Kącika Pamięci, jak on wygląda zapraszamy do odwiedzenia.

3. W poniedziałek (15.06) o godz. 19.00 w Dolnym Kościele odbędzie się spotkanie koordynatorów wszystkich grup parafialnych, prosimy o obecność.

4. Wtorkową wieczorną Mszę św. będzie poprzedzać, podobnie jak we wtorek przed uroczystością św. Antoniego z Padwy, krótkie nabożeństwo do św. Antoniego. Zaczynając o godz. 18.00 wypowiemy w nim złożone intencje. Następująca bezpośrednio po nim Msza św. będzie w tych intencjach. Dziękujemy ks. Pawłowi za przygotowanie formuły nabożeństwa. W najbliższy wtorek (16.06) z racji 16. dnia miesiąca będzie dodatkowa adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy w intencji Kościoła, papieża Franciszka i rodzin naszej parafii.

5. W środę (17.06) ks. prał. Marian Matusik będzie obchodził 51. rocznicę święceń kapłańskich. Otoczmy go modlitwą.

6. We czwartek (18.06) zakończenie OKTAWY BOŻEGO CIAŁA. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, po której wyjdziemy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Prosimy o ich przygotowanie Kółka Różańcowe, Domowy Kościół, młodzież i wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca. Proszę odpowiedzialnych o wcześniejszy kontakt z zakrystianką - s. Honoratą. Na zakończenie liturgii poświęcone będą zioła. Przez czas Oktawy Bożego Ciała zapraszamy do udziału w procesji o godz. 17.30.

7. W piątek (19.06) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00.

8. Dziękujemy za ofiary na rzecz naszej wspólnoty parafialnej: KR Adoracji Najśw. Sakramentu – 400zł, bezimiennie – 2x100zł. W niedzielę za tydzień (21.06) ofiary zbierane na tacę przeznaczymy na prace remontowe budynków parafialnych.

9. Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką, w kiosku parafialnym znajdziemy „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.

10. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Pana:
+ Lucyna KACZOROWSKA, lat 77 zamieszkała przy ul. Niepodległości 30,
+ Aleksandra ZAMS, lat 83 zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 20,
+ Jan PASIERBIK, lat 67 zamieszkały przy ul. Jaworowej,
+Jan ZARZECZNY, lat 75 zamieszkały przy ul. Niepodległości 3.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.