XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 sierpnia 2023r.

 1. O godz. 19.00 zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo Fatimskie.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na wsparcie programów pomocowych prowadzonych przez CARITAS Archidiecezji Lubelskiej.
 3. Jutro (14.08) lubelscy pielgrzymi wchodzą na Jasną Górę. Dziękujemy kilkuosobowej grupie parafian, która przechodząc pielgrzymi szlak z Lublina na Jasną Górę niosła też nasze intencje. Dziękujemy jednocześnie wszystkim, którzy towarzyszyli pielgrzymom w modlitwie.
 4. 14.08 (pn) w kościele parafialnym św. Agnieszki w Lublinie zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Maksymiliana Kolbe – patrona kaplicy na cmentarzu. O godz. 17.00 rozpocznie się nabożeństwo wypominkowe, a o godz. 18.00 Msza św. Przy okazji przypomina się dysponentom grobów o dopilnowanie terminu ważności opłat co 20 lat za użytkowanie i rocznych za odpady komunalne. W poniedziałek uroczystość odpustową przeżywać też będzie parafia św. Maksymiliana Kolbe na Kośminku, główna Msza św. o godz. 18.00.
 5. We wtorek (15.08) obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP zwaną potocznie Świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 6.30 nabożeństwo Godzinek. Poświęcenie zbóż, ziół i owoców na wszystkich Mszach świętych.
 6. W środę (16.08), z racji 16. dnia miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 21.00 będzie dodatkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z zaproszeniem do modlitwy za Kościół, Ojca Świętego i rodziny naszej parafii. Zapraszamy.
 7. W środę (16.08) rozpocznie się w Garbowie Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Zachęcamy młodzież do udziału w całym wydarzeniu lub jego częściach. Więcej informacji na plakacie i stronie wydarzenia: https://smal.lublin.pl
 8. We czwartek (17.08), we wspomnienie św. Jacka, pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym organiście – Panu Jacku – w dniu jego imienin. Od 17.08 na Mszach św. o godz. 18.00 odmawiać będziemy nowennę przed Uroczystością MB Częstochowskiej.
 9. W najbliższą niedzielę (20.08) zapraszamy na godz. 19.00 na kolejne spotkanie modlitewne w ramach CZASU CHWAŁY.
 10. Rozpoczynamy przy wyjściu z kościoła zapisy na organizowany 3.09. br. (ndz) wyjazd na uroczystości maryjne w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Wyjazd będzie o godz. 8.30. Koszt – 35zł. Zapisy z wpłatą. 16 września (sb) organizujemy też pielgrzymkę do Radecznicy, podobnie wyjazd o godz. 8.30, koszt 40zł, zapisy też przy wyjściu z kościoła. 2.09 (sb) organizujemy również z naszego kościoła Dekanalną Pielgrzymkę Pieszą do Wąwolnicy. Rozpoczniemy ją Mszą św. o godz. 5.45, o godz. 6.30 wyjście. Będzie możliwość powrotu autokarem (wyjazd z Wąwolnicy po godz. 21.00,). Wcześniejsze zapisy w kancelarii jedynie na autokar (koszt -20zł), pozostali będą zapisani w momencie wyjścia pielgrzymki koszt ubezpieczenia i zaplecza technicznego – dobrowolna opłata.
 11. Zapraszamy też do udziału w Dekanalnej Pielgrzymce na Beatyfikację Rodziny Ulmów w Markowej w dn. 10 września br. Zapisy w parafii – w kancelarii, potrwają do 27 sierpnia br. Wyjazd organizuje parafia MB Królowej Polski w Lublinie. Koszt wyjazdu – 90zł.
 12. Bóg zapłać za ofiary, które wpłynęły w ostatnich dniach na remonty pomieszczeń parafialnych: bezimiennie -100zł i 200zł. W ostatnim tygodniu wymienione zostały drzwi boczne kościoła od strony ul. Kasztanowej i pomalowanych zostało kilka pomieszczeń w Domu Katechetycznym.
 13. W kiosku parafialnym znajdziemy prasę katolicką, m.in. „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego” i „Głos Św. Antoniego”.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

+ Teresa RYŃ, lat 92 zamieszkała przy ul. Niepodległości 5,

+ Leszek WIERZBICKI, lat 84 zamieszkały przy ul. Niepodległości 2,

+ Stanisław DADEJ, lat 79 zamieszkały przy ul. Daszyńskiego 13,

+ Irena CHODZIAKIEWICZ, lat 89 zamieszkała przy ul. Niepodległości 1,

+ Grzegorz WÓJCIK, lat 77 zamieszkały przy ul. Niepodległości 6,

+ Helena STACHYRA, lat 81 zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 20.