XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 lipca 2023r.

 1. W środę (2.08) odwiedzając nasz kościół parafialny (podobnie jak inne) możemy, zachowując pozostałe warunki, uzyskać dar odpustu zupełnego zwanego Porcjunkula.
 2. We czwartek (3.08) – pierwszy w miesiącu, o godz. 17.00 modlitwę różańcową w kaplicy w intencji alumnów i o nowe powołania kapłańskie poprowadzą parafialni członkowie Towarzystwa Przyjaciół MSD w Lublinie. Zapraszamy.
 3. Najbliższy piątek (4.08) to pierwszy w sierpniu, popołudniowa spowiedź od godz. 17.30. Zachowujemy w wakacje Mszę św. w kaplicy o godz. 21.00 i możliwość spowiedzi w kościele w godz. 21.00-24.00. Od godz. 22.00 do porannej Mszy św. w sobotę o godz. 7.00 zapraszamy do indywidualnej adoracji Najśw. Sakramentu, zeszyt z zapisami na dyżury modlitwy wyłożony jest w kaplicy.
 4. W sobotę (5.08) po Mszy św. o godz. 18.00 dodatkowa adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00, rozpocznie ją czuwanie pierwszosobotnie.
 5. W niedzielę za tydzień (6.08) przeżywać będziemy Święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 12.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych. Tego dnia 56 rocznicę święceń kapłańskich będzie obchodził ks. prałat Szymon Szlachta, otoczmy go naszą modlitwą.
 6. Przypominamy i tym samym zachęcamy do przeżywania sierpnia jako miesiąca abstynencji. Przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego od 1 sierpnia wyłożona będzie Księga ABSTYNENCJI, zachęcamy do wpisywania tam swoich postanowień. Dzisiaj dyżur informacyjny w Domu Katechetycznym w godz. 17.00-19.30 pełnią członkowie Grupy Anonimowych Alkoholików.
 7.  Drogowskazy wiary – pod takim hasłem 3 sierpnia br. po Mszy św. o godz. 8.30 na Placu Katedralnym wyruszy 45. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Sekretariat z zapisami funkcjonuje w tych dniach przy archikatedrze. Osoby, które zapisały się w naszej parafii prosimy o odebranie w kancelarii materiałów dla pielgrzymów.
 8. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje XI edycję SMALu – Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej pod hasłem „ECHO SERCA”, które odbędzie się w dniach 16-20 sierpnia 2023 w Garbowie. Jest to cykliczne wydarzenie, podczas którego młodzi mają możliwość wspólnie przeżywać radość ze spotkania z Jezusem, doświadczać dzielenia się wiarą z innymi, nawiązać nowe znajomości. Prelegentem SMAL 2023 będzie ks. Kamil Duszek – kapłan diecezji siedleckiej, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie i wykładowca seminarium. Muzycznymi gośćmi będą Małe TGD oraz TAU – raper, beatboxer i producent muzyczny, który namacalnie doświadczył miłości Chrystusa i radykalnie zmienił dla niego swoje życie. Zachęcamy do udziału. W tych dniach (1-6.08) towarzyszmy też modlitwą młodzieży, która w LIZBONIE przeżywa Światowe Dni Młodzieży, w ich gronie jest 9 osobowa delegacja z naszej parafii.
 9. Polecamy prasę katolicką: w kiosku parafialnym możemy znaleźć m.in. „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.
 10. Bóg zapłać za ofiary na remonty budynków parafialnych: KR św. Kingi -220zł. Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na remonty budynków parafialnych. W najbliższych dniach planujemy rozpocząć prace konserwacyjne na dachu kościoła.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:

            + Stanisława MILLER , lat 90 zamieszkała przy ul. Niepodległości 7