XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 lipca 2023 r.

Z racji zbliżającego się dnia św. Krzysztofa, dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 będzie możliwość poświęcenia pojazdów. Przez najbliższy tydzień ofiary do puszki zbierane dla potrzebujących przy drzwiach głównych kościoła przeznaczymy na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji MIVA POLSKA. Szczególnie zachęcamy kierowców do podziękowania w ten sposób za szczęśliwą jazdę. Więcej o akcji na plakacie w gablocie.

We wtorek (25.07) obchodzić będziemy liturgiczne święto św. Jakuba Ap. Msze św. jak w dni powszednie.

W środę (26.07) w Sanktuarium św. Anny w Lubartowie uroczystość odpustowa, główna Msza św. o godz. 11.00.

W piątek (28.07) zapraszamy z Grupą Misyjną po Mszy św. o godz. 18.00 do kaplicy na Różaniec do Siedmiu Boleści Najświętszej Dziewicy Maryi.

W kancelarii parafialnej do środy (26.07) jest możliwość włączenia się w fundusz „Idę z Tobą” – wsparcia ofiarami pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki z Lublina na Jasną Górę oraz podania im intencji do modlitwy. Podobnie jest z zapisami na Pieszą Pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w Fundusz i zapisali na pielgrzymkę.

Ruszyły zapisy na organizowane w dniach 16-20.08 br. Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie. Szczegóły znajdziemy na stronie www.smal.lublin.pl oraz na plakacie w gablocie.

W dniach 26-27 sierpnia organizowana jest pielgrzymka do Lichenia. Koszt 290 zł. Zapisy w niedziele po każdej Mszy św. z zaliczką 100zł. Zapraszamy

Na przełomie stycznia i lutego organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Pozostały tylko miejsca na liście rezerwowej. Natomiast osoby, które zapisały się do tej pory prosimy o wpłatę zaliczki do końca lipca do ks. Daniela Mazurka.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego” i inne czasopisma znajdziemy w kiosku parafialnym.

Te dni obfitują w świętowanie osób o popularnych imionach. Solenizantkom i solenizantom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask.

Bóg zapłać za złożone w ostatnich dniach ofiary: KR św. Anny – 600zł, KR św. Brygidy – 300zł, bezimiennie – 100 zł. Za tydzień (30.07) ofiary na tacę przeznaczymy na remonty.

Jutro przedstawiciele młodzieży z naszej parafii wyruszą na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Posłuchajmy kilka słów na ten temat: (Świadectwo młodzieży)

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:+ Zbigniew SZMIT, lat 75 zamieszkały przy ul. Niepodległości 24,

+ Irena SAMÓJŁO, lat 92 zamieszkała przy ul. Malinowej.

+ Bogumiła ŚWIĄTKOWSKA, mama s. Lidii, naszej zakrystianki