XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 lipca 2023r.

 1. Dziękujemy za dzisiejszą posługę słowa o. Wiesławowi Zielonce OMI – Misjonarzowi Oblatowi Maryi Niepokalanej. Przy wyjściu z kościoła będzie rozprowadzać kalendarze misyjne na rok 2024. Zachęcamy do zainteresowania.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych. Przez lipiec, sierpień i wrzesień zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17.30.
 3. Przypominamy o zaproszeniu na jutrzejszy (3.07) doroczny odpust Matki Bożej Katedralnej połączony z procesją różańcową. Uroczystej Mszy św. o godz. 19.00 będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk z Radomia.
 4. W najbliższy czwartek (6.07) zapraszamy do kaplicy o godz. 17.00 na różaniec w intencji alumnów i o nowe powołania kapłańskie. Modlitwę poprowadzą parafialni członkowie Towarzystwa Przyjaciół MSD w Lublinie.
 5. Najbliższy piątek (7.07) to pierwszy piątek w miesiącu – spowiedź popołudniowa od g. 17.30. Zachowujemy w wakacje Mszę św. w kaplicy o godz. 21.00 i możliwość spowiedzi w kościele w godz. 21.00-24.00. Od godz. 22.00 do porannej Mszy św. w sobotę o godz. 7.00 zapraszamy do indywidualnej adoracji Najśw. Sakramentu, zeszyt z zapisami na dyżury modlitwy wyłożony jest w kaplicy.
 6. 45. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, wyruszy z Lublina 3 sierpnia. Zachęcamy do zapisów, w parafii będą one trwały do 26 lipca. Można będzie zapisać się też elektronicznie. W tym roku wprowadzona jest nowa formuła pielgrzymowania pod hasłem „Ile możesz” – na dzień, dwa czy inną ilość dni.  Zachęcamy też tych, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować do składania intencji w funduszu „Idę z Tobą”. Szczegóły na stronie  www.pielgrzmka.lublin.pl.
 7. Duszpasterstwo kolejarzy zaprasza w niedzielę 16.07.br. na świętowanie 43. rocznicy strajku lubelskich kolejarzy Uroczystości będą miały miejsce w Lublinie na terenie byłej Lokomotywowni. Szczegóły programu znajdziemy na plakacie w gablocie.
 8. Przypominamy, że w okresie lipca i sierpnia kancelaria parafialna w dni powszednie będzie czynna w g. 8.00-8.30 i 16.30-17.30. Popołudniowy dyżur w konfesjonale będzie w g. 17.30-18.00.
 9. Trwają wakacje, czas urlopów, niech nie umknie naszej uwadze charakter Dnia Pańskiego – pamiętajmy o uczestnictwie we Mszy świętej w różnych miejscach, gdzie będziemy przebywali. Dziękujemy też za uszanowanie miejsca sakralnego i stosowny strój. Czas wolny, odpoczynku możemy także wypełniać na modlitwę i częstsze wizyty w kościele – przypominamy o całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy. Cieszymy się również gośćmi, którzy w okresie wakacji modlą się razem z nami.
 10. Bóg zapłać za ofiary na remonty budynków parafialnych: bezimiennie – 100zł i 300zł, KR MB Płaczącej -380zł, KR św. Weroniki -300zł, Przyjaciele Oblubieńca -400zł, AL-ANON -60zł, na konto -450zł.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w kiosku parafialnym są nowe numery „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”. Przed drzwiami głównymi kościoła jest do nabycia wakacyjny numer „Głosu Św. Antoniego”. Poszerzone wydanie, ubogacone jest obfitą fotorelacją z Festynu Parafialnego i wieloma innymi aktualnymi wydarzeniami i ich opisem, zapraszamy do sięgnięcia.
 12. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Zbigniew ADAMOWICZ, lat 86  zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 6.