UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 4 czerwca 2023r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych. Od dzisiaj też w czasie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30 modlić się będziemy nowenną do św. Antoniego – w ramach naszego przygotowania do odpustu, w tym roku szczególnie włączą się w nowennę członkowie Żywego Różańca.
 2. W poniedziałek (5.06) o godz. 19.00 w sali ŚDM spotkanie ma Rada Duszpasterska.
 3. We wtorek (6.06) też, w sali ŚDM o godz. 19.00 spotkanie mają zelatorki i zelatorzy Żywego Różańca.
 4. W środę (7.06) ks. Daniel będzie przeżywał 9 r. święceń kapłańskich, włączmy go do naszych modlitw.
 5. We czwartek (8 czerwca) przeżywać będziemy Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Gościć będziemy ks. prof. Mariana Pokrywkę.  Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy tradycyjną trasą procesja Eucharystyczna. Na zakończenie procesji ok. godz. 11.30 będzie w kościele Msza św. w intencji parafian, zwłaszcza wszystkich zaangażowanych w przygotowanie ołtarzy i procesji oraz naszych gości. Dziękujemy odpowiedzialnym za poszczególne ołtarze za gotowość ich przygotowania. W kaplicy znajdziemy skarbonę, gdzie zbieramy ofiary na dekorację ołtarzy, dziękujemy tym, którzy wsparli ten fundusz. Potrzebujemy też konkretnego określenia osób, które mogą nieść feretrony i chorągwie – stąd prosimy o zgłoszenie się takich osób w zakrystii do wtorku (6.06). Dla podkreślenia uroczystości prosimy o udekorowanie balkonów i okien naszych mieszkań.
 6. W piątek (9.06) obchodzić będziemy święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Archikatedralnego, to też 36 rocznica wizyty w Lublinie św. Jana Pawła II.
 7. W czasie oktawy Bożego Ciała od piątku (9.06) nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30 połączone będą z procesją eucharystyczną.
 8. W sobotę (10.06) rozpoczniemy rekolekcje antoniańskie, które przygotują nas do uroczystości odpustowej ku czci naszego Patrona – św. Antoniego Padewskiego. Rekolekcje poprowadzi ks. dr hab. Krzysztof Grzesiak – dyrektor Archidiecezjalnego Studium Organistowskiego w Lublinie. Będzie też głosił homilie na Mszach św. w dzień odpustu. Szczegółowy program znajdziemy w gablocie, na stronie internetowej parafii, w „Głosie św. Antoniego”. W sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Tego dnia na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 dzieci klas IV przeżyją Rocznicę I Komunii Świętej. Niektóre z Mszy rekolekcyjnych mają wyjątkowy charakter z racji omadlanej grupy, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami i uczestnictwa. W niedzielę (11.06) na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy dziękowali za 25 lat kapłaństwa ks. Radosława.
 9. Znakami od lat towarzyszącymi odpustowi i związanymi ze św. Antonim są białe lilie i chleby. Poświęcone chleby można będzie nabywać przed kościołem od soboty, składane z tej okazji dobrowolne ofiary są przeznaczone na fundusz dla potrzebujących. Dziękujemy Grupie Charytatywnej za troskę o nich w naszej parafii.
 10. Bóg zapłać za ofiary na remonty budynków parafialnych: KR św. Urszuli Ledóchowskiej – 430zł, na konto -2470zł. W niedzielę za tydzień (11.06) ofiary na tacę przeznaczymy na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 11. Jest prasa katolicka – nowe numery tygodników „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” znajdziemy w kiosku parafialnym. Przed kościołem mamy możliwość nabyć nowy, czerwcowy numer „Głosu Św. Antoniego” ze szczególnymi zapowiedziami wydarzeń czekających nas w tym miesiącu. Zachęcamy do sięgnięcia.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

     + Maria MUSZYŃSKA, lat 77  zam. przed laty przy ul. Niepodległości 10,

     + Władysław FIT, lat 81  zam. przy ul. Tumidajskiego 10.