V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7 maja 2023r.

 1. Po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Dziękujemy za obecność alumna Jakuba Sławeckiego, wiernym dziękujemy za ofiary na tacę z przeznaczeniem na MSD w Lublinie.
 3. W poniedziałek (8.05) obchodzić będziemy liturgiczną uroczystość Św. Stanisława Bpa i M., głównego Patrona Polski i naszej archidiecezji. Wśród solenizantów otoczmy modlitwą abpa Stanisława Budzika i naszego rezydenta – ks. prof. Stanisława Fela. Msze św. o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
 4. We wtorek (9.05) o godz. 19.00 Rada Duszpasterska ma spotkanie w sali na plebanii.
 5. We czwartek (11.05) minie 8. rocznica śmierci naszego pierwszego proboszcza – ks. prałata Stanisława Roga.  Tego dnia zapraszamy na modlitwę Koronki do Bożego Miłosierdzia przy jego grobie o godz. 15.00 oraz na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
 6. W piątek (12.05) rozpoczniemy o godz. 19.00 w Sali ŚDM kolejną edycję serii trzech cotygodniowych spotkań pod nazwą MISJA MIŁOŚĆ. Zapraszamy do udziału pary poszukające pogłębienia swych relacji w kierunku małżeństwa czy potrzebujące ożywienia ich w małżeństwie.
 7. W sobotę (13.05) po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Nabożeństwo majowe tego dnia pozostaje o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Stowarzyszenie Żywy Różaniec organizuje wyjazd autokarowy do Częstochowy na XI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca. Termin: 2-3.06.br., koszt: 250zł, zapisy z zaliczką 100zł po każdej Mszy św.
 9. Przypominamy o rozpoczęciu przygotowania do sakramentu bierzmowania w roku 2024 dla obecnych uczniów klas VII. Uczniowie ze SP nr 44 udział w dołączeniu do kandydatów potwierdzają na zajęciach religii w szkole, pozostali mają taką możliwość w kancelarii parafialnej do dnia 14 maja br. – tego dnia (14.05), w niedzielę o godz. 19.00 w Dolnym Kościele będzie spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania.
 10. Jest jeszcze możliwość dołączenia do uczestników pielgrzymki autokarowej szlakiem sanktuariów maryjnych Francji w I połowie lipca br. Szczegóły znajdziemy w gablocie, stronie internetowej parafii, zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Danielem w kancelarii.
 11. Bóg zapłać za ofiary na remonty budynków parafialnych: KR MB Fatimskiej -350zł, bezimiennie  – 100zł i 500zł; na konto -170zł. W okresie wakacji planujemy prace remontowo-konserwacyjne na dachu kościoła.
 12. Jest prasa katolicka: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego” i „Głos Św. Antoniego” znajdziemy w kiosku parafialnym.
 13. Gościmy dziś na Mszach św. p. dr Helenę Pyz, lekarkę, świecką konsekrowaną, która poświęciła swoje życie dla osób trędowatych w Jeevodaya (wym. Dźiwodaja) w Indiach. Razem z nią jest p. Marzena Kozak z Sekretariatu Misyjnego Jeevodaya z Warszawy oraz Abiszek, wychowanek ośrodka w Indiach, obecnie studiujący w Polsce. Cieszymy się obecnością naszych gości i teraz poprosimy o słowo świadectwa. Po Mszy św. zapraszamy przed drzwiami głównymi kościoła na okolicznościowy kiermasz i możliwość wsparcia dzieła pomocy osobom trędowatym.  Zapraszamy też na spotkanie z P. dr Heleną Pyz przy kawie w sali ŚDM w godz. 16.00-18.00. Grupie Misyjnej dziękujemy za organizację spotkania.