II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO -16 kwietnia 2023r.

 1. Niedzielą Miłosierdzia rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy dziś na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00, którą zakończymy modlitwą koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Po niej będzie dodatkowa Msza św. Z racji Święta Patronalnego Caritas, przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na FUNDUSZ CARITAS.
 2. Kolejną okazją do modlitwy uwielbienia będzie dzisiejszy CZAS CHWAŁY, początek o godz. 19.00, wpisuje się on dzisiaj w 16. dzień miesiąca i modlitwę w intencji Kościoła, Papieża Franciszka i rodzin naszej parafii, zapraszamy.
 3. W poniedziałek (17.04) o godz. 19.00 w sali ŚDM spotyka się Rada Duszpasterska.
 4. We wtorek (18.04) po Mszy św. o godz. też w sali ŚDM spotkanie mają uczestnicy Pielgrzymki Biblijnej.  
 5. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na lipcową pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych Francji. Więcej informacji na plakacie w gablocie, na stronie internetowej parafii oraz u ks. Daniela.
 6. Zwieńczeniem obchodów Tygodnia Miłosierdzia będzie „Dzień Dobra” – z tej racji w sobotę (22.04) CARITAS AL organizuje piknik rodzinny od godz. 13:00 na Placu Litewskim w Lublinie. Oprócz występów podopiecznych, modlitwy i koncertu zespołu „Małe TGD”, przewidzianych jest wiele atrakcji dla całych rodzin. Zapraszamy do udziału.
 7. Ks. Michał Zybała (biblista z Lublina) wraz ze Wspólnotą Miłości Ukrzyżowanej zapraszają na rekolekcje w Ziemi Świętej. Organizowane są w terminach: 13-24.06.br. rekolekcje szlakiem Ewangelii – szczególnie dla tych, którzy nigdy nie byli w Ziemi Świętej oraz 5-14.06.br. – rekolekcje szlakiem Starego Testamentu (Izrael i Jordania) – zwłaszcza dla tych, którzy już byli w Ziemi Świętej i szukają czegoś więcej. W propozycji rekolekcji oprócz objaśnień historycznych i biblijnych będzie dużo Słowa Bożego, celebrowania wydarzeń ważnych dla naszej wiary w miejscach, w których się wydarzyły  oraz doświadczeń, które pozwolą bardziej dotknąć ziemi, którą nazywamy Piątą Ewangelią. Więcej szczegółów znajdziemy na plakacie w gablocie.
 8. Polecamy tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Znajdziemy je w kiosku parafialnym. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze nabyć kwietniowy numer Głosu Św. Antoniego.
 9. Seminaryjne pismo ITINERARIUM możemy nabyć też przy wyjściu z kościoła.
 10. Dziękujemy za ofiary na remonty budynków parafialnych: bezimiennie – 100zł, na konto – 50zł.
 11. W ostatnich dniach odeszli z naszej wspólnoty do wieczności:

     + Jerzy GOZDUR, lat 70 zam. przy ul. Tumidajskiego 12,

     + Halina KRZYŻANOWSKA, lat 80 zam. przy ul. Trześniowskiej 3,

     + Janusz DĄBROWSKI, lat 72 zam. przy ul. Daszyńskiego 15.

     Na zakończenie Mszy św., po błogosławieństwie uklękniemy na chwilę, aby wspólnie odśpiewać część koronki do Bożego Miłosierdzia. Powierzymy też siebie i cały świat Bożemu Miłosierdziu.