UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 9 kwietnia 2023r.

  1. Dziękujemy wszystkim wiernym – naszym Parafianom i Gościom, za udział w liturgii Wielkiego Tygodnia, księżom za posługę przewodniczenia poszczególnym liturgiom i wygłoszone homilie. Dziękujemy s. Lidii i osobom, które jej pomagały w wykonanie wystroju Ciemnicy, Grobu Pańskiego, przygotowanie świątecznej dekoracji i posprzątanie kościoła. Dziękujemy panu Jackowi – organiście, służbie liturgicznej pod opieką ks. Marcina Wójtowicza i osobom, które podejmowały funkcje w liturgii, szafarzom nadzwyczajnym Komunii św., chórowi INSPIRANTE pod dyrekcją pani Małgorzaty Świecy, za prowadzone adoracje nocne, wartę harcerek i harcerzy, za przygotowanie ogniska, za modlitewne skupienie – wszystkim Bóg zapłać! Szczególne podziękowanie składamy dzisiaj ks. prof. Rafałowi Charzyńskiemu z KUL-u za głoszone słowo Boże.
  2. Dziękujemy również za złożone w Wielką Sobotę ofiary na rzecz potrzebujących parafian i za różne formy jałmużny przekazane w wielkim poście oraz ofiary na dekorację Grobu Pańskiego i Ciemnicy.
  3. Jutro drugi dzień świąteczny, porządek Mszy św. niedzielny. Taca na potrzeby KUL-u.
  4. Trwa nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego – dzisiaj odmówimy ją na zakończenie nieszporów, które rozpoczną się o godz. 17.30, w następne dni – po Mszy św. wieczornej.
  1. Na radosny czas przeżywania prawdy o Zmartwychwstaniu Pańskim pragniemy jako duszpasterze naszym Parafianom i Gościom złożyć pełne wiary życzenia. Odkryjmy na nowo moc łaski Bożej, której źródłem jest Zmartwychwstały Jezus, a żyjąc w zjednoczeniu z Nim, wyzwoleni z grzechu, ukierunkowani ku temu co w górze, wnieśmy w życie świata wiele nadziei i pokoju tak bardzo ciągle potrzebnych we współczesnym świecie. Życzymy wszystkim błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.