V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 marca 2023r.

 1. Komunikat Metropolity Lubelskiego (https://archidiecezjalubelska.pl/blog/komunikat-metropolity-lubelskiego-dotyczacy-papieskiego-marszu-wdziecznosci/)
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Naszego rekolekcjonistę
  – ks. BOGUSŁAWA LASKOWSKIEGO – paulistę, otoczmy modlitwą, prośmy również o otwartość dla nas w przyjmowaniu Bożego słowa. W  poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką ogólną o godz. 8.00, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Program znajdziemy na stronie internetowej parafii, w gablocie i Głosie św. Antoniego. W poniedziałek i wtorek szczególnie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania.
 3. Dzisiaj o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym rekolekcjonisty. W godz. 17.00-19.30 członkowie Grupy AA pełnią swój dyżur informacyjny w Domu Katechetycznym.
 4. W poniedziałek (27.03) imieniny obchodzić będzie nasza zakrystianka – s. Lidia, włączmy ją do naszej modlitwy.
 5. Od poniedziałku do środy adoracja Najśw. Sakramentu będzie w godz. 11.00-16.30.
 6. W piątek (31.03) w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy, przedświątecznie i z racji zbliżającego się I piątku miesiąca, z posługą duszpasterską chorych parafian, prosimy o zgłaszanie ich w kancelarii. W piątek zapraszamy też na godz. 19.00 na Parafialną Drogę Krzyżową po OSIEDLU. W kościele będzie droga krzyżowa o godz. 9.00 i o godz. 17.30 Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi. Tego dnia Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje Drogę Krzyżową na Majdanku, początek o godz. 18.00.
 7. Najbliższa niedziela (2.04) to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie na wszystkich Mszach św. Mszę św. o godz. 10.30 rozpoczniemy ze stacją przed kościołem i procesją z palmami – nie będzie Mszy św. w Dolnym Kościele. Po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych. Na kiermasz ciast w Niedzielę Palmową zaprasza młodzież z KSM-u, która przygotowuje się do wyjazdu na ŚDM w Lizbonie.
 8. Przed kościołem Grupa Charytatywna rozprowadza w cenie 10 zł czekoladowe baranki wielkanocne. Zebrane środki wesprą działalność diecezjalnego CARITAS i fundusz dla potrzebujących z naszej parafii. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę baranki można będzie nabywać przed kościołem po Mszach św. rekolekcyjnych. Przy stoisku Grupy Charytatywnej będzie można też dziś nabyć różne egzemplarze Pisma Świętego, o których wspominał ks. Rekolekcjonista, warto się zainteresować.
 9. Dziękujemy za ofiary na prace remontowe budynków parafialnych: KR św. Małgorzaty Alacoque -300zł, bezimiennie -100zł i 200zł. Dziękujemy też za dzisiejsze ofiary na tacę na ten cel. Wdzięcznością ogarniamy również tych, którzy składają ofiary w kaplicy na dekorację Grobu Pańskiego.
 10. Zachęcamy do nabycia najnowszych numerów tygodników Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Znajdziemy je z innymi czasopismami w kiosku parafialnym.
 11. W ostatnich dniach z naszej społeczności parafialnej odeszli do Pana:

         + Janina NIZIUK, lat 91  zam. przy ul. Kasztanowej,
+ Janina TRĄBKA, lat 80  zam. przy ul. Tumidajskiego 20,
         + Tomasz CHMIELECKI,  lat 75,  zam. przy ul. Tumidajskiego 2C,
         + Zdzisław OSIPIUK,  lat 75 z PISZA, którego pogrzebem zajmuje się rodzina z naszej parafii.