III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12 marca 2023r.

 1. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym poprzez różne zadania w organizację ubiegłotygodniowych punktów wizytacji kanonicznej. Wszystkim parafianom dziękujemy za uczestnictwo w liturgii i spotkanie z bpem Mieczysławem Cisło. Dziękujemy również Dyrekcji i nauczycielom ZSO nr 4 za pomoc w organizacji w ostatnim tygodniu rekolekcji szkolnych dla dzieci i młodzieży.
 2. W naszą modlitwę włączmy dzisiaj naszego rezydenta ks. Grzegorza Dobosza z racji jego dnia imienin.
 3. Po Mszy św. zapraszamy uczestników Pielgrzymki Biblijnej do podejścia pod stopnie ołtarza i otrzymanie indywidualnego błogosławieństwa.
 1. Rada Duszpasterska ma swoje spotkanie w najbliższy poniedziałek (13.03) o godz. 19.00 w sali ŚDM.
 2. We czwartek (16.03) zapraszamy na dodatkową adorację Najśw. Sakramentu w godz.19.00-21.00 i modlitwę w intencji Kościoła, Papieża Franciszka i rodzin naszej parafii. Z inicjatywy Redakcji Głosu św. Antoniego, Akcji Katolickiej, parafialnych członków Towarzystwa Przyjaciół MSD w Lublinie rozpocznie się ona po Mszy św. wieczornej modlitwą różańcową w intencji o prawdziwe odkrycie i uszanowanie osoby św. Jana Pawła II. Gorąco zapraszamy do udziału w tej modlitwie.
 3. Liturgiczny obchód Uroczystości św. Józefa będzie w tym roku 20.03. W niedzielę 19.03 na Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. O godz. 19.00 tego będzie kolejne spotkanie modlitewne zwane Czasem Chwały. 
 4. W kaplicy wyłożony jest zeszyt na zapisy do włączenia się w wydarzenie NIEUSTAJĄCY RÓŻANIEC – sztafetę indywidualnej modlitwy różańcowej w dniach 19-25.03 w intencji o przyjęcie i poszanowanie każdego ludzkiego życia.
 5. W kancelarii parafialnej – u ks. Daniela, trwają zapisy na lipcową pielgrzymkę szlakiem sanktuariów maryjnych Francji. Zapraszamy do uczestnictwa.
 6. Gratulujemy naszym ministrantom za zajęcie II i III miejsca w rozgrywkach dekanalnych LSO AL w piłce nożnej.
 7. (godz. 9.00 i 10.30) Przed kościołem Grupa Charytatywna organizuje sprzedaż baranków wielkanocnych Caritas. Dochód ze sprzedaży wspiera Caritas AL i inicjatywy dla potrzebujących w parafii.
 8. (godz. 7.00-12.00) W przedsionku kaplicy zbierane są składki członkowskie TP KUL. Pani Henryce dziękujemy za wieloletnią troskę o to dzieło w naszej parafii.
 1. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła: Przyjaciele Oblubieńca -1000zł, Grupa AA –60zł, bezimiennie –100zł; na konto –150zł. Dziękujemy też za ofiary na kwiaty i światło do Grobu Pańskiego składane do skarbony stojącej w kaplicy.
 2. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Niedzielę i Gościa Niedzielnego znajdziemy w kiosku parafialnym. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do sięgnięcia po marcowy numer Głosu Św. Antoniego. Zachęcamy do lektury.
 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

+ Henryk MAZUREK, lat 77 zamieszkały przy ul. Niepodległości 9A,

+ Zdzisława (k) KUSZMIEROWSKA, lat 79 zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 20.