II NIEDZIELA WIELKOPOSTNA – 5 marca 2023r.

 1. Wyrażamy naszą radość i wdzięczność z obecności Księdza Biskupa Mieczysława Cisło, który dzisiaj wizytuje naszą parafię. Życzymy Księdzu Biskupowi za wstawiennictwem naszego Patrona – św. Antoniego Padewskiego, obfitości łask Bożych w pasterskiej posłudze.
 2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Alumnowi Jakubowi Sławeckiemu dziękujemy za dzisiejszą obecność z nami.
 3. W poniedziałek (6.03) minie 36 lat od dnia, kiedy Biskup Lubelski Bolesław Pylak erygował naszą parafię. Wdzięczni jesteśmy Panu Bogu za ten dar, za ks. Stanisława Roga – pierwszego proboszcza i wszelkie dobro, jakie stało się naszym udziałem. Zawierzajmy Bożej Opatrzności dalsze funkcjonowanie naszej wspólnoty.
 4. Od poniedziałku do środy (6-8.03) będą miały miejsce w naszym kościele rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze Sz.P. nr 44. Otoczmy ich modlitwą.
 5. W niedzielę za tydzień (12.03) w godzinach przedpołudniowych w przedsionku kaplicy zbierane będą składki członkowskie TP KUL. Tego dnia Dzień Wspólnoty będzie w naszej parafii przeżywał Ruch Światło-Życie, początek o godz. 15.00 w Dolnym Kościele.
 6. Redakcja Głosu św. Antoniego zaprasza po raz kolejny do włączenia się w dniach 19-25 marca br. w akcję: Nieustający Różaniec w intencji o przyjęcie i poszanowanie każdego ludzkiego życia. Wybieramy jedną lub więcej godzin na modlitwę różańcową (modlić się można będzie w domu lub w kościele). Zeszyt z zapisami jest wyłożony na stoliku w kaplicy adoracji. Zachęcamy do włączenia się.
 7. Niepubliczna Szkoła Podstawowa Skrzydła zaprasza na Dzień Otwarty w sobotę (11.03) w godz. 10.00-12.30. Szkoła mieści się w Lublinie przy ul. Jutrzenki 22. Oprócz wysokiego poziomu edukacji dba o formację chrześcijańską oraz relacje z rodzicami w zakresie wychowania dzieci. Więcej na www.skrzydla.lublin.pl [1] i na profilu szkoły na portalu
  społecznościowym Facebook.
 8. Bóg zapłać za ofiary przekazane w ostatnich dniach na rzecz naszej parafii: bezimiennie – 100zł, 200zł, 500zł; na konto – 750zł. Bóg zapłać również za składane ofiary do skarbony w kaplicy na kwiaty i światło do Grobu Pańskiego. Dziękujemy też za ofiary zebrane tydzień temu na tacę z przeznaczeniem na remonty budynków parafialnych. W skarbonkach na drzwiach głównych zbierane są ofiary na KRAJOWY FUNDUSZ MISYJNY oraz JAŁMUŻNĘ WIELKOPOSTNĄ CARITAS.
 9. Prosimy o zainteresowanie się prasą katolicką: w kiosku parafialnym są m.in. tygodniki  „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy, marcowy numer „Głosu Św. Antoniego”. Znajdziemy w nim m.in. program rekolekcji wielkopostnych, interesujące artykuły o Kościele – wśród nich jeden autorstwa abpa Stanisława Budzika.
 10. W minionym tygodniu odeszli z naszej parafii do wieczności:

+ Barbara BARCZAK, lat 64 zamieszkała przy ul. Daszyńskiego 19,

+ Grzegorz KRZYŻANOWSKI, lat 51 zamieszkały przy ul. Trześniowska 3,

+ Stanisława (k) MALISZEWSKA, lat 75 zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 10.