I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 lutego 2023r.

  1. W niedzielę za tydzień (05.03) przeżywać będziemy wizytację kanoniczną naszej parafii. Wizytacja biskupa jest czynnością apostolską i swoistym znakiem łaski oraz działania Ducha Świętego, momentem szczególnego umacniania wiary wiernych. Biskup jest zobowiązany wizytować parafie diecezji. Ostatnia wizytacja w naszej parafii była 11.03.2018r. Naszym gościem w najbliższą niedzielę będzie bp Mieczysław Cisło. Wizytacja rozpocznie się na Mszy św. o godz. 9.00, prosimy wyjątkowo o przyjście na godz. 8.50 by być obecnymi w czasie liturgicznego wejścia Księdza Biskupa. Po tej Mszy św. spotkanie z Biskupem będzie miała Rada Duszpasterska. Rodziców z młodszymi dziećmi zapraszamy na spotkanie z Biskupem na Mszy św. o godz. 10.30 w Dolnym Kościele. Na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy wszystkie osoby dorosłe zaangażowane w grupy i wspólnoty działające przy naszej parafii, zaś na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie młodzież. Księdza Biskupa i owoce spotkania z nim powierzmy w modlitwie.
  2. W godz. 17.00-19.30 grupa AA pełni dziś dyżur w Domu Katechetycznym i służy pomocą osobom dotkniętym problemem alkoholizmu.
  3. Zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale – w niedzielę i w środę – o godz. 17.15. Droga Krzyżowa – w piątek o g. 9.00, 16.00 – z udziałem dzieci, o 17.00 – dla dorosłych i po Mszy św. wieczornej (o godz. 18.45) – z udziałem młodzieży.
  4. W środę (1.03) imieniny obchodzi ks. Radosław. Otoczmy go modlitwą.
  5. Najbliższy czwartek, piątek i sobota to pierwsze w miesiącu. We czwartek o godz. 17.00 w kaplicy będzie różaniec za alumnów i o nowe powołania kapłańskie. W piątek odwiedzimy przed południem chorych z posługą duszpasterską, od godz. 15.30 możliwość skorzystania z sakramentu pojednania i Msza św. o godz. 16.30. W kaplicy adoracji będzie tego dnia Msza św. o godz. 21.00, w godz. 21.00-24.00 będzie też pełniony dyżur w konfesjonale w kościele. W godz. 22.00-7.00 będzie możliwość indywidualnej adoracji Najśw. Sakramentu – zeszyt z dyżurami nocnej adoracji wyłożony jest w kaplicy. W sobotę – święto liturgiczne św. Kazimierza – dodatkowa adoracja Najśw. Sakr. z nabożeństwem pierwszosobotnim w godz.19.00-21.00.
  6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii tradycyjnie rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu (26.03) i potrwają do 29 marca. Poprowadzi je ks. Bogusław Laskowski SSP – paulista z Domu Rekolekcyjnego Towarzystwa Świętego Pawła w Masłońskich k. Częstochowy. Rekolekcje dla uczniów Sz. Podstawowej nr 44 będą w dniach 6-8 marca br., poprowadzi je ks. Łukasz Trzciński, wikariusz z Archikatedry Lubelskiej.
  7. Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz IX wyjdzie z Lublina 17 marca. Msza św. rozpoczynająca EDK będzie sprawowana w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00 pod przewodnictwem Ks. Abp. Stanisława Budzika. Zapisy trwają na stronie internetowej edk.lublin.pl.
  8. Światowe Dni Młodzieży i pełne radości spotkanie z Papieżem Franciszkiem odbędą się w najbliższe wakacje w Portugalii. Zapraszamy do wyjazdu z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży do Lizbony przez Madryt, Fatimę oraz Porto z odpoczynkiem nad Oceanem w dniach od 26 lipca do 10 sierpnia 2023. Szczegóły i zapisy przez stronę Centrum Młodych:cdmlublin.pl. Młodzież z naszej parafii, która już zdecydowała się na wyjazd, zaprasza w najbliższy piątek (3.03) o godz. 18.45 na Drogę Krzyżową z rozważaniami bł. Carlo Acutisa.
  9. Zachęcamy do sięgnięcia po nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  10. Bóg zapłać za ofiary na remonty: bezimienne –200zł. W ostatnią niedzielę (19.02) na Fundusz Wschodni zebraliśmy -2 073,40zł. Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary na tacę na remonty.

11. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności:

+ Stanisława (k) SKIERZYŃSKA, lat 90, zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 2A,

+ Anna  TARCZYŃSKA, lat 95, zamieszkała przy ul. Daszyńskiego 12,

+ Teresa SZABAT, lat 81, zamieszkała przy ul. Niepodległości 4,

+ Tadeusz GOŁĘBIOWSKI, lat 80, zamieszkały przy ul. Modrzewiowej,

+ Mieczysław WIERADZKI, lat 64, zamieszkały przy ul. Niepodległości 30,

+ Michał SOBKOWICZ, lat 86, zamieszkały przy ul. Daszyńskiego 15.