V NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 lutego 2023 r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 19.00 w sali ŚDM spotkanie koordynatorów wspólnot i grup parafialnych.
 2. W poniedziałek (6.02) o godz. 19.00 w sali ŚDM spotkanie ma nowa RADA DUSZPASTERSKA.
 3. W piątek (10.02) o godz. 19.00 w sali ŚDM rozpocznie się cykl trzech wieczornych cotygodniowych spotkań otwartych dla par poszukujących sensu we wspólnym życiu i lepszej komunikacji związku. Szczególnie spotkania te, w ramach projektu MISJA MIŁOŚĆ, są dedykowana parom wahającym się co do wiążącej decyzji o wyborze małżeństwa. Zapraszamy.
 4. W sobotę (11.02) w dzień Matki Bożej z Lourdes, w Światowy Dzień Chorego, na dodatkowej Mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlić się za osoby chore oraz te, którzy im towarzyszą i opiekują się nimi. W czasie liturgii udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych osobom, które przeżywają zagrożenie życia czy trud zmagania się z poważną chorobą i poproszą o to. Przedłużeniem modlitwy będzie nabożeństwo z wystawionym Najśw. Sakramentem i błogosławieństwem dla chorych osób.
 5. Też w sobotę (11.02) Mszą św. o godz. 16.00 rozpoczną swoje spotkanie ministranci i lektorzy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału w dalszej części spotkania także ich rodziców.
 6. W niedzielę za tydzień (12.02) po każdej Mszy św. ks. Radosław zaprasza do kaplicy adoracji na spotkanie osoby zainteresowane włączeniem się w nową edycję Pielgrzymki Biblijnej. Rozpocznie się ona w Środę Popielcową (22.02).
 7. Również w niedzielę (12.02) o godz. 19.00 w Dolnym Kościele będzie miał miejsce koncert karnawałowy pt. „Zaczarowana operetka” w wykonaniu Artystów Scen Lubelskich. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablocie. Zapraszamy.
 8. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze zapisać się na wyjazd w dniach 25-26.02.br do Krakowa na Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Salezjanów. Redakcja Głosu Św. Antoniego zaprasza także do sięgnięcia po najnowszy, lutowy numer naszego czasopisma. Mamy możliwość poznawać w nim m.in. historię Kościoła, zatrzymać się nad tajemnicą i misterium Kościoła, znajdziemy też plan najbliższego nabożeństwa czterdziestogodzinnego.  
 9. Przypominamy o planowanej w lipcu br. autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych Europy. Szczegółowy program znajdziemy w gablocie, na stronie internetowej parafii, zapisy u ks. Daniela w kancelarii parafialnej.
 1. Dziękujemy za ofiary, które wpłynęły na prace remontowe obiektów parafialnych: KR św. Agaty – 400zł; bezimiennie 2x100zł i 500zł, na konto w sumie: 950zł. W ostatnią niedzielę (29.01) na tacę na ten cel zebrane zostało 15 001zł. Na wsparcie osób chorych na trąd Grupa Misyjna zebrała 2971zł. Następna taca z przeznaczeniem na prace remontowe budynków parafialnych będzie 26.02.br.
 2. W kiosku parafialnym znajdziemy aktualne numery prasy katolickiej: m.in. „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnich dniach odeszli do wieczności:

+ Edmund DĄBROWSKI, lat 86, zamieszkały przy ul. Niepodległości 24,

+ Zdzisław BOROŃ, lat 71, zamieszkały przy ul. Daszyńskiego 11.