UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25 grudnia 2022 r.

  1. Jutro (26.12) drugi dzień świąteczny – Święto Świętego Szczepana – porządek Mszy św. niedzielny: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę będą na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
  2. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w odświętne przygotowanie naszego parafialnego kościoła: s. Lidii – naszej zakrystiance, panom obsadzającym choinki i wszystkim pomagającym w udekorowaniu kościoła, osobom, którzy przygotowały szopkę na zewnątrz i paniom,  które na co dzień troszczą się o porządek w kościele.
  3. W godzinach popołudniowych dzisiaj oraz w poniedziałek (26.12) kościół będzie otwarty, zachęcamy do nawiedzania Pana Jezusa w szopce i osobistej modlitwy. Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone będą na „Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego”.
  4. W tym szczególnym czasie kiedy wspominamy narodziny Bożego Syna pragniemy jako duszpasterze Wam kochani Parafianie i wszystkim Gościom złożyć życzenia:

                        Kiedy wybiła godzina przypominająca wydarzenie, które zmieniło życie wielu ludzi, z dziecięcą wiarą stańmy przed Maleńkim Jezusem. Może spróbujmy odłożyć nasze mędrkowanie, udowadnianie i usprawiedliwianie. On tego dziś nie oczekuje od nas. Nie pragnie prowadzić z nami sporów i dyskusji, czegokolwiek udowadniać nam. On – po prostu budzi w nas na nowo zdolność ucieszenia się ludzką naturą, która otrzymała pieczęć obecności samego Boga. I tylko w Nim jesteśmy w stanie tak to przeżywać. Nie wyrzucajmy Go zatem z naszego życia. Pozwólmy, aby On nas prowadził. Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego!