IV NIEDZIELA ADWENTU – 18 grudnia 2022r.

  1. Dzisiaj w kościele o godz. 19.00 kolejne spotkanie modlitewne pod nazwą „Czas chwały”. Dziękujemy ks. Danielowi i wszystkim odpowiedzialnym za prowadzenie od roku tych spotkań modlitewnych jak też ich uczestnikom. Zapraszamy do udziału.
  2. We wtorek (20.12) o godz. 12.00 będą w kościele obsadzane choinki i montowana dekoracja bożonarodzeniowa, panów, którzy mogliby w tym pomóc zapraszamy do wsparcia. Młodzież zapraszamy we czwartek (22.12) po Mszy św. o godz. 18.00 do pomocy przy dekorowaniu bożonarodzeniowym kościoła.
  3. Zachęcamy w ostatnim tygodniu adwentu do udziału w roratach o godz. 6.00. Cieszymy się znaczną grupą dzieci, które przychodzą na nie we wtorki i czwartki, zapraszamy w najbliższe dni. Przypominamy też, że dzieci po Mszy roratniej zaproszone są na śniadanie do sali ŚDM. Dziękujemy osobom zaangażowanym w ich przygotowywanie. Od piątku o godz. 17.45 mamy nowennę przed Bożym Narodzeniem, zapraszamy do modlitwy.
  4. W sobotę (24.12) Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą o godz. 6.00 i 7.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Przed roratami o godz. 5.45 ostatni dzień Nowenny do Bożego Narodzenia. Adorację Najśw. Sakramentu w ciągu dnia zakończymy modlitwą koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  5. Pasterkę odprawimy dodatkowo o godz. 22.30 i tradycyjnie o godz. 24.00. Msze św. w Narodzenie Pańskie (25.12) jak w każdą niedzielę.
  6. 28 grudnia br. planujemy rozpocząć wizytę duszpasterską według tradycyjnej formy. Plan wizyty znajdziemy w Głosie św. Antoniego, w gablocie przy drzwiach głównych kościoła i na stronie internetowej parafii.
  7. Przed kościołem kiermasz ciast organizują dzisiaj harcerki z drużyny działającej przy naszej parafii. Zapraszamy do zainteresowania.
  8. Bóg zapłać za ofiary na prace remontowe budynków parafialnych: bezimiennie – 100zł; na konto – 100zł, również za dzisiejsze ofiary na tacę na ten cel. Wpłynęły też ofiary z racji otrzymanego opłatka: mieszkańcy ul. Daszyńskiego 19, 25, 27, Niepodległości 1, 7C, Tumidajskiego 4, 12, Palmowa, Forsycjowa, Kminkowa 8 (bloki), Daktylowa, Paprociowa, Lubczykowa, Trześniowska (od ul. Szarotkowej), Trześniowska OSIEDLE. Wszystkim  podejmującym trud doręczenia opłatka i za każdą ofiarę jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać. Przypominamy, że opłatek jest jeszcze do wzięcia w kancelarii i w kościele przy ambonie.
  9. Prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” są w kiosku parafialnym, znajdziemy tam też inne czasopisma, kartki świąteczne, książki i dewocjonalia. Przed kościołem możemy jeszcze nabyć Kalendarz Parafialny na 2023 Rok i grudniowy numer „Głosu Św. Antoniego”. Mamy też tam okazję kupić świece CARITAS na stół wigilijny.
  10. Z  naszej społeczności parafialnej odeszli do wieczności w minionym tygodniu:

     + Halina WIŚNIEWSKA, lat 85 zamieszkała przy ul. Niepodległości 7,

     + Alicja ORACZEWSKA, lat 79 zamieszkała przy ul. Niepodległości 13A,

     + Marianna SKIBA, lat 79 zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 2B,

+ Iwona PONIKOWSKA, lat 49 zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 16,

+ Jadwiga KOCOT, lat 53 zamieszkała przy ul. Daszyńskiego 3A,

+ Jan GRYKA, lat 84 zamieszkała przy ul. Niepodległości 11,

+ Andrzej FILIKS, lat 77 zamieszkała przy ul. Niepodległości 7.