III NIEDZIELA ADWENTU – 11 grudnia 2022 r.

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, otaczajmy modlitwą naszego rekolekcjonistę
  ks. Sylwestra Brzozowskiego. Dziś o godz. 19.00 jeszcze spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży. W następne dni Msze św. z nauką ogólną o godz. 6.00, 9.00 oraz o godz. 17.00 i 18.30. Dzieci będą miały swoje spotkania o godz. 16.00. Dzień spowiedzi będzie w poniedziałek i wtorek, zachęcamy do skorzystania. Kancelaria parafialna będzie w tych dniach czynna na zasadzie dyżuru niedzielnego tj. po Mszach św.
 2. Przed kościołem Grupa Misyjna organizuje kiermasz bożonarodzeniowy. Warte zauważenia są ciekawie wykonane ręcznie małe choinki i stroiki. Dochód z kiermaszu poznaczymy na wsparcie dla ubogich rodzin i dzieci w Rwandzie.
 3. We czwartek (15.12) ks. prof. Stanisław Fel będzie przeżywał 38 r. święceń kapłańskich. Otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą.
 4. W piątek (16.12) o godz. 17.45 rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego. Z racji 16. dnia miesiąca w godz. 19.00-21.00 będzie w kościele adoracja Najśw. Sakr. w intencji Kościoła, Papieża Franciszka i rodzin naszej parafii.
 5. Dodatkowych chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca, odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek (16.12) w godzinach przedpołudniowych – prosimy o zgłaszanie adresów takich osób do kancelarii.
 6. W niedzielę za tydzień (18.12) o godz. 19.00 kolejne spotkanie modlitewne pod nazwą „Czas chwały”.
 7. Przypominamy osobom, które zakończyły udział w Pielgrzymce Biblijnej przez przeczytanie Pisma Świętego o zgłaszanie tego w kancelarii. Na 6.01.2023r. planowane jest spotkanie podsumowujące.
 8. W gablocie przy drzwiach głównych znajdziemy skład nowej Rady Duszpasterskiej. Zaprzysiężenie Rady planowane jest na 8 stycznia 2023 r. Dziękujemy osobom, które wzięły udział w głosowaniu.
 9. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do podejścia i nabycia świecy Caritas na wigilijny stół. Wspieramy w ten sposób fundusz na rzecz potrzebujących. Dziękujemy Grupie Charytatywnej za pomoc w rozprowadzaniu świec.
 10. W kaplicy św. Jana Pawła II możemy do następnej niedzieli oglądać wystawę PER MARIAM – SOLI DEO. Teksty na planszach zaczerpnięte zostały z nauczania św. Jana Pawła II i bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Dziękujemy lubelskiemu Oddziałowi Katolickiego Stowarzyszenia „CIVITAS CHRISTIANA” za możliwość prezentacji.
 11. Dziękujemy za ofiary na rzecz naszej wspólnoty: KR św. Barbary -450zł, KR Niepokalanego Poczęcia – 460zł; bezimiennie – 100zł; na konto – 250zł. Na remont kaplicy: 500zł (na konto -100zł). Z racji otrzymanego opłatka wpłynęły też ofiary od mieszkańców: Daszyńskiego 12, Niepodległości 2, 3, 4, 5, 6, 7A, 10, 13B,20, 24, Tumidajskiego 16, Kasztanowa, Modrzewiowa, Malinowa, Przejazd, Jaworowa, Rudnicka. Bóg zapłać za złożone ofiary, Bóg zapłać też za pomoc w doręczeniu opłatka. Z zebranych ofiar (ok. 30 000zł) mogliśmy zapłacić w ostatnich dniach ostatnią ratę za prace kamieniarskie w kaplicy. Przypominamy, że opłatek jest też do wzięcia w kancelarii. Z kilku bloków i ulic opłatek nie był jeszcze brany, zachęcamy do zainteresowania. W niedzielę (18.12) ofiary na tacę przeznaczymy na fundusz remontów budynków parafialnych.
 12. Przypominamy o możliwości nabywania prasy katolickiej. W kiosku parafialnym znajdziemy „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę” oraz  inne czasopisma, kartki świąteczne, ciekawe pozycje książkowe. Przed kościołem można też nabyć aktualny numer „Głosu Św. Antoniego” (tam znajdziemy m.in. program rekolekcji adwentowych i wizyty duszpasterskiej) i Kalendarz Parafialny na 2023 Rok – mamy nadzieję, że trafi on do domu każdego z parafian.
 13. Z  naszej społeczności parafialnej odeszli w minionym tygodniu:

+ Stanisława (k) SARNA, lat 79 zamieszkała przy ul. Niepodległości 4,

+ Irena (k) WIERZCHOWSKA, lat 73 zamieszkała przy ul. Niepodległości 6,

+ Sylwia NOWAKOWSKA, lat 40 zamieszkała przy ul. Daszyńskiego 23.