XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 listopada 2022r.

 1. Kościół obchodzi dziś VI Światowy Dzień Ubogich. Towarzyszy mu hasło: Chrystus dla Was stał się ubogim (por. 2 Kor  8, 9). Ten dzień zachęca do modlitwy oraz działań na rzecz najbardziej potrzebujących. Ofiary zbierane w tym tygodniu do skarbonki w drzwiach głównych przeznaczymy do dyspozycji CARITAS Archidiecezji Lubelskiej. Z racji zaś XIV Dnia solidarności z Kościołem prześladowanym przy wyjściu z kościoła zbierane będą ofiary do puszek na rzecz UKRAINY.
 2. W środę (16.11)  z racji 16. dnia miesiąca zapraszamy w godz. 19.00-21.00 na dodatkową adorację Najśw. Sakramentu w intencji Kościoła, Papieża Franciszka i rodzin naszej parafii.
 3. We wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, w piątek (18.11), pamiętajmy też, w dniu imienin,
  o modlitwie w intencji s. Karoliny z naszej wspólnoty sióstr betanek.
 4. W piątek (18.11) w godz. 16.30-19.00 w Domu Katechetycznym Grupa Misyjna organizuje w ramach warsztatów inspiracji misyjnych warsztat wykonywanie podkładek z kapsli. Zachęcamy do uczestnictwa, zapisy przy wyjściu z kościoła.
 5. W sobotę (19.11) w czasie Mszy św. o godz. 11.30 w Archikatedrze Lubelskiej nasz parafianin – Jakub Sławecki, alumn III roku MSD w Lublinie otrzyma strój duchowny. Otoczmy jego i jego kolegów modlitwą.
 6. Najbliższa niedziela (20.11), ostatnia w roku liturgicznym, poświęcona będzie Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata – to także święto Patronalne: Sióstr Rodziny Betańskej, Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz uroczystość odpustowa w parafii pw. Chrystusa Króla na Ponikwodzie. Tego dnia chór INSPIRANTE zaprasza w godz. 13.00-18.00 na warsztaty wokalne w Domu Katechetycznym. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie. Wieczorem o godz. 19.00 rozpocznie się tego dnia w kościele kolejny CZAS CHWAŁY, zapraszamy.
 7. Przy wyjściu z kościoła harcerze z Drużyny działającej przy naszej parafii organizują kiermasz ze sprzedażą orzechów. Pozyskane środki wesprą działalność drużyny. Zachęcamy do zainteresowania.
 8. Informujemy, że opłatki na stół wigilijny poświęcimy w następną niedzielę (20.11). Prosimy po poświęceniu przedstawicieli Rady Parafialnej i inne życzliwe osób o wzięcie ich z kancelarii i dostarczenie do parafian. Spotkanie Rady Parafialnej będzie w niedzielę 20.11.br o g. 19.00 w s. ŚDM.
 9. W związku z wyborami do Parafialnych Rad Duszpasterskich prosimy o zapoznanie się z informacjami w gablocie. Do 26 listopada br. jest czas na składanie w kancelarii kandydatur członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 10. W lipcu 2023 roku planowana jest pielgrzymka autokarowa szlakiem sanktuariów maryjnych Francji. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej i u ks. Daniela. Zapraszamy do zainteresowania.
 11. Jest prasa katolicka: w kiosku parafialnym znajdziemy m.in. tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny. Przed kościołem będzie można nabyć listopadowy Głos św. Antoniego. W następną niedzielę będzie już do nabycia Parafialny Kalendarz na 2023r.
 12. Bóg zapłać za ofiary na remonty budynków parafialnych: KR św. Cecylii -450zł, bezimiennie –100zł, na konto: -50zł. Na remont kaplicy: 1093zł Za tydzień (20.11) ofiary na tacę przeznaczymy na parafialne remonty.
 13. Dzisiaj, po każdej Mszy św., przy stopniach ołtarza zapraszamy po indywidualne błogosławieństwo uczestników Pielgrzymki Biblijnej.