XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – DZIEŃ PAPIESKI 16 października 2022 r.

 1. Dziś w Polsce obchodzimy XXII Dzień Papieski z hasłem.: „Blask prawdy”. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka ofiar na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – na stypendia dla zdolnej młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych. Młodzież z KSM-u zorganizowała też przed kościołem kiermasz kremówek papieskich z Wadowic. Dochód z dobrowolnych ofiar składanych przy ich zakupie zasili fundusz Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej i duszpasterstwa młodzieży w naszej parafii. Zachęcamy do wsparcia.
 2. Dziękujemy za dzisiejszą posługę słowa ks. Attili Hontiemu. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabycia płyt z nagraniami Archidiecezjalnego Chóru Chłopięco-Męskiego „Pueri Cantores Lublinenses”.
 3. Dziękujemy osobom, które pracowały nad organizacją obchodzonych tydzień temu Antoniańskich Dni Rodziny, osobom i wspólnotom, które z wielkim zaangażowaniem włączyły się w ich poszczególne elementy oraz wszystkim uczestnikom obecnym w różnych momentach tego wydarzenia.
 4. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na kolejny CZAS CHWAŁY, początek o godz. 19.00 w kościele, z racji 16. dnia miesiąca przedłużona zostanie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00.
 5. Krąg biblijny zaprasza młodzież i dorosłych na spotkania, które odbywają się w poniedziałki o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.
 6. We wtorek (18.10) obchodzić będziemy liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Msze św. jak w dni powszednie, naszą modlitwą otoczymy lekarzy, pielęgniarki i wszystkich zaangażowanych w troskę o nasze zdrowie i życie.
 7. We czwartek (20.10) wspominać będziemy w liturgii św. Jana Kantego – patrona naszej archidiecezji, w sobotę (22.10) wspomnienie św. Jana Pawła II. Msze św. jak w dni powszednie.
 8. Członków Rady Parafialnej – przedstawicieli poszczególnych bloków i ulic zapraszamy w najbliższą niedzielę (23.10) o godz. 19.00 na spotkanie w sali ŚDM.
 9. Przypominamy rodzicom uczniów klas III, które przygotowują się do I Komunii Świętej o Mszy św. z ich udziałem w najbliższą niedzielę (23.10) o godz. 13.30.
 10. W najbliższych dniach doręczać będziemy do każdej rodziny kartki wypominkowe. Prosimy przedstawicieli bloków i ulic o przyjście po nie do kancelarii. Na kartkach wypominkowych prosimy wypisać imiona bliskich zmarłych, kartki składać będziemy do skrzynki w kościele oraz w kancelarii i zakrystii (w sytuacjach trudności ze zrealizowaniem tego będzie możliwy w tej sprawie kontakt telefoniczny lub mailowy z kancelarią) – za poleconych naszym modlitwom  modlić się będziemy przez cały listopad na różańcu o godz. 17.15  oraz na Mszy św. w niedziele o godz. 18.00 oraz na zbiorowej w niedziele o godz. 10.30 i w III piątek miesiąca o godz. 18.00. Mieszkańców poszczególnych bloków i ulic zapraszać będziemy tradycyjnie na określone dni do modlitwy wypominkowej w kościele.
 11. Polecamy jak zawsze prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma znajdziemy w kiosku parafialnym. Przy wyjściu z kościoła jest jeszcze do nabycia październikowy nr „Głosu św. Antoniego”. Można też jeszcze zapisać się na pielgrzymkę do Strachociny (22.10), wyjeżdżających prosimy też o wpłatę kosztów wyjazdu. Informujemy też, że finalizujemy prace nad Kalendarzem Parafialnym na 2023 rok, na przełomie października i listopada będzie on do nabycia.
 12. Bóg zapłać za ofiary na remont kaplicy: bezimiennie -158zł. Za tydzień w niedzielę (23.10) ofiary na tacę przeznaczymy na misje.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

+  Zbigniew GUGAŁA, lat 72 zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 2C.