XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 września 2022r.

 1. O godz. 19.00 rozpocznie się dziś kolejne spotkanie modlitewne zwane CZASEM CHWAŁY.
 2. W środę obchodzić będziemy liturgiczne święto św. Mateusza Ap. Msze św. jak w dni powszednie.
 3. Rodziców uczniów klas VIII, którzy pragną w najbliższym roku formacyjnym przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższa sobotę (24.09) o godz. 17.00 w Dolnym Kościele.
 4. W następną niedzielę (25.09) gościć będziemy w naszej parafii siostry szarytki i misjonarza św. Wincentego a Paulo. Będzie możliwość otrzymać Cudowny Medalik zwany Medalikiem Niepokalanego Poczęcia NMP.
 5. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej prosimy o zapoznanie się z informacjami na naszej parafialnej stronie internetowej w aktualnościach.
 6. Przed nami parafialne wydarzenie pod nazwą Antoniańskie Dni Rodziny. Będzie ono miało miejsce w dniach 7-9.10.br. Temat tegorocznych Dni to „Obdarowani ponad miarę – Rodzina kuźnią talentów”. Chcielibyśmy zaprosić jak największą liczbę osób do podzielenia się swoimi talentami. Często w tym temacie jesteśmy dość skromni, a przecież każdy coś otrzymał od Boga. Nie musi to być coś wielkiego. Piątkowy wieczór (7.10) przeznaczamy na dzielenie się talentami. Zapraszamy do zgłaszania talentów na piątkowy wieczór (kontakt na plakacie i stronie internetowej parafii – antonianskie.dni.rodziny@gmail.com lub tel. 668 808 114). W planie mamy też warsztaty oraz inne towarzyszące wydarzenia. Program znajdziemy we wrześniowym numerze „Głosu św. Antoniego”, na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
 7. Ks. Radosław wraz uczestnikami pielgrzymki biblijnej zapraszają w dniu 15.10.2022r. (sb) na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku oraz do Niepokalanowa. Koszt – 130zł, zapisy w kancelarii.
 8. 22.10.2022r. (sb) organizowana jest też parafialna pielgrzymka autokarowa do Strachociny k. Sanoka – Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Koszt 145zł, zapisy przy wyjściu z kościoła.
 9. Narzeczonych planujących w najbliższym roku zawarcie sakr. małżeństwa zapraszamy do zgłoszenia się na jesienny cykl przygotowań (październik-listopad), zapisy w kancelarii do końca września. Spotkania dla narzeczonych będą w niedziele o godz. 16.00.
 10. Archidiecezjalny chór chłopięco-męski ogłasza nabór chłopców, młodzieży i dorosłych. Przesłuchania odbywają się w Parafii MB Różańcowej w Lublinie w każdy czwartek o godz. 19.30 w sali nr 1 (wejście od biblioteki, ul. Bursztynowa 20). Nr kontaktowy do Księdza Dyrygenta 511 199 904 (jest dostępny w informacji w gablocie i na stronie internetowej). 
 11. W kiosku parafialnym znajdziemy aktualną prasę katolicką: m.in. „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Do nabycia są też podręczniki do religii. Przed drzwiami głównymi kościoła jest do nabycia wrześniowy numer „Głosu Św. Antoniego”.
 12. Bóg zapłać za złożone w ostatnich dniach ofiary na prace remontowe: uczestnicy pielgrzymki autokarowej do Wąwolnicy –100zł, KR MB Licheńskiej –300zł, bezimiennie –100zł i 200zł. Tydzień temu przekazaliśmy ks. Tadeuszowi na potrzeby misyjne – 9 599zł, w jego imieniu dziękujemy za ten dar, dziękujemy również za wpłaty na konto na rzecz ks. Tadeusza.  Na remont kaplicy –804zł (w tym na konto -200zł). W następną niedzielę (25.09) taca będzie przeznaczona na remonty budynków parafialnych.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:

+ Bolesław CYBULAK, lat 81 zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 6.