XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 września 2022r.

 1. Koordynatorów grup parafialnych zapraszamy na spotkanie w poniedziałek (12.09) o godz. 19.00 w sali ŚDM.
 2. We wtorek (13.09) z racji 13. dnia miesiąca zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00 na nabożeństwo fatimskie. Nowennę do św. Antoniego odmówimy o godz. 17.45. Po nabożeństwie fatimskim zapraszamy na dodatkową adorację Najśw. Sakramentu do godz. 24.00 i modlitwę o pokój przy monstrancji z Medjugorie. Adoracja w monstrancji zwanej Królowa Pokoju będzie u nas do końca tygodnia.
 3. W środę (14.09) Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o godz. 7.00, 7.30 oraz 18.00. Uroczystość odpustową przeżywa Bazylika oo. dominikanów na Starym Mieście i w naszym dekanacie parafia przy ul. Pogodnej.
 4. W piątek (16.09) po Mszy św. o godz. 18.00 z racji 16. dnia miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00, zapraszamy do modlitwy w intencjach Ojca Świętego, Kościoła i rodzin naszej parafii. O godz. 19.00 tego dnia w sali ŚDM spotkanie mają szafarze nadzwyczajni Komunii Świętej.
 5. W niedzielę za tydzień (18.09) zapraszamy na godz. 19.00 na kolejne spotkanie modlitewne w ramach CZASU CHWAŁY.
 6. Rodzicom dzieci klas III, które nie są objęte katechezą w Sz. P. nr 44, a które pragną przystąpić do I Komunii Świętej w naszej parafii  w najbliższym roku, prosimy o kontakt we wrześniu na Mszy św. w Dolnym Kościele o godz. 10.30 z ks. Marcinem Wójtowiczem lub s. Dominiką. Przypominamy również w podobnej sytuacji uczniom klas VIII, a pragnącym przygotować się w parafii do sakramentu bierzmowania o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.
 7. Narzeczonych planujących w najbliższym roku zawarcie sakr. małżeństwa zapraszamy do włączenia się w przygotowanie do tego wydarzenia. Zapisy na jesienny cykl (październik-listopad) trwają w kancelarii do końca września. Spotkania dla narzeczonych będą w niedziele o godz. 16.00. Przypominamy, że narzeczeni planujący sakr. małżeństwa powinni się zgłosić do kancelarii parafialnej min. 6 miesięcy przed ślubem.
 8. Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką, w kiosku parafialnym znajdziemy m.in. tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. „Niedziela” ma nowy, warty zauważenia dodatek pod nazwą „Bliżej życia  z wiarą”.  W kiosku parafialnym znajdziemy też podręczniki do religii.  Przy wyjściu z kościoła możemy jeszcze nabyć wrześniowy numer „Głosu św. Antoniego”.
 9. Bóg zapłać za złożone w ostatnich dniach ofiary: na konto – 250zł. Na remont kaplicy – 1915zł (w tym na konto 1100zł). Udostępniamy już możliwość korzystania z kaplicy w czasie niedzielnej liturgii. Czekamy w kaplice jeszcze na wykonywane kamienne elementy ołtarza i ostatnie prace związane z wystrojem wnętrza.
 10. Przed wejściem do kościoła zachęcamy do wsparcia ofiarami na wyjazd misyjny do Boliwii ks. Tadeusza Faca – naszego rezydenta. Dziś na Mszy św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem abpa Stanisława Budzika będziemy uczestniczyli w obrzędzie jego posłania. Wdzięczni jesteśmy za ostatni rok obecności i posługi wśród nas ks. Tadeusza. Z końcem września wyjedzie na placówkę w Boliwii.
 11. Uczestników Pielgrzymki Biblijnej zapraszamy jak co miesiąc na indywidualne błogosławieństwo na zakończenie  liturgii przy stopniach ołtarza.