XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 września 2022r.

  1. W najbliższy czwartek (8.09) przeżywać będziemy święto Narodzenia NMP, porządek Mszy św.: godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Poświęcenie ziarna siewnego będzie na Mszy św. o godz. 18.00.
  2. W sobotę (10.09) o godz. 8.30 rozpoczynamy autokarową pielgrzymkę do Radecznicy. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy przy wyjściu z kościoła.
  3. Od następnej niedzieli wznawiamy w Dolnym Kościele Mszę św. o godz. 10.30 z udziałem dzieci. Na liturgii poświęcimy plecami z przyborami szkolnymi. Zapraszamy rodziców z dziećmi do uczestnictwa.
  4. Za tydzień na Mszy św. o godz. 18.00 uczestniczyć będziemy w obrzędzie posłania na misje do Boliwii ks. Tadeusza Faca, naszego rezydenta. Liturgii będzie przewodniczył abp Stanisław Budzik.
  5. Od kilku dni towarzyszy nam monstrancja z Medjugorie zwana „Królową Pokoju”. Peregrynuje ona od kilku lat po kościołach świata. Przez najbliższe 2 tygodnie będziemy w niej wystawiali Najświętszy Sakrament. Zapraszamy na adorację w ciągu dnia ze szczególną zachętą modlitwy o pokój. Będzie to również jeden z etapów przygotowania nas do otwarcia odnawianej kaplicy adoracji w naszym kościele.
  6. Młodzież klas VIII, która nie jest katechizowana w SP nr 44 przy ul. Tumidajskiego 6A, a pragnie w najbliższym roku szkolnym przygotować się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy do zgłoszenia się we wrześniu do kancelarii parafialnej.
  7. W miesiącach październik-listopad planujemy jesienny cykl przygotowania do małżeństwa (drugi będzie w miesiącach koniec stycznia-marzec). Spotkania odbywać się będą w niedziele w godz. 16.00-17.30. Planujących ślub prosimy o zapisywanie się w kancelarii. Przypominamy też, że Poradnia Rodzinna czynna jest we wtorki w g. 17.00-19.00.
  8. Zachęcamy do sięgnięcia w kiosku parafialnym po prasę katolicką: m.in. po „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Przy wyjściu z kościoła można nabyć wrześniowy numer „Głosu Św. Antoniego”. Znajdziemy w nim poza wspomnieniem wydarzeń ostatnich miesięcy, artykuły o sumieniu i zapowiedź mających miejsce w październiku Antoniańskich Dni Rodziny.
  9. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie – 500zł, na konto – 350zł, 28.08 zebraliśmy na tacę z przeznaczeniem na prace remontowe 15 646,95zł. Na remont kaplicy: 2 180zł (na konto: 400zł). W najbliższym tygodniu planujemy w kaplicy zakończyć główne prace remontowe. Na tym etapie prac pozostanie nam oczekiwanie na wykonywany nowy ołtarz, ambonkę i kamienną podstawę do miejsca wystawienia Najświętszego Sakramentu.
  10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

+ Zenon WARCHOCKI, lat 74 zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 8,

+ Anna SUROWIECKA, lat 83 zamieszkała przy ul. Niepodległości 12,

+ Józef KUTKOWSKI, lat 88 zamieszkały przy ul. Modrzewiowej.