XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 lipca 2021r.

  1. Dziękujemy ks. Mateuszowi Wójcikowi, naszemu rodakowi, za dzisiejszą obecność z nami i głoszone słowo Boże.
  2. W kancelarii parafialnej można się jeszcze włączyć w fundusz „Idę z Tobą” – wspieramy ofiarami pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki z Lublina na Jasną Górę, oni modlą się w naszych intencjach.
  3. We czwartek (22.07) liturgiczne święto św. Marii Magdaleny, w piątek (23.07) św. Brygidy – patronki Europy, Msze św. o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
  4. W niedzielę za tydzień (25.07) z racji wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących, po Mszach św. o godz. 12.00 i 18.00 będzie możliwość poświęcenia pojazdów.
  5. Przez najbliższy tydzień ofiary do puszki zbierane przy drzwiach głównych kościoła przeznaczymy na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji MIVA POLSKA. Szczególnie zachęcamy kierowców do podziękowania w ten sposób za szczęśliwą jazdę. Więcej o akcji na plakacie w gablocie.
  6. We współpracy z CARITAS Archidiecezji Lubelskiej zapraszamy seniorów, którzy ukończyli 60 rok życia do wzięcia udziału w projekcie „Akademia e-seniora”. W ramach projektu odbędzie się cykl warsztatów komputerowych oraz wykładów edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa seniorów w sieci z możliwością nauczenia się obsługi urządzeń takich jak komputer, czy smartfon. Po każdych zajęciach przewidziany jest poczęstunek dla uczestników. Zajęcia będą w parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej będą trwać do niedzieli 1.08.br. Więcej szczegółów znajdziemy na plakacie w gablocie.
  7. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie: 2x50zł, 3x100zł. Za tydzień (25.07) ofiary na tacę przeznaczymy na prace remontowe budynków parafialnych.
  8. Jest prasa katolicka, tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” znajdziemy w kiosku parafialnym. Przed wejściem do kościoła można jeszcze nabyć wakacyjny numer „Głosu św. Antoniego”.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

+Zdzisław TRACZ, lat 73 zamieszkały przy ul. Niepodległości 20,

+Paweł ŻEBROWSKI, lat 42 zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 16.